Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  AdBlue дизел, 10L

  950 ден со ДДВ
  950 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  AdBlue е воден раствор, составен од 32,5% уреа и 67,5% дестилирана вода, кој се користи во дизеловите мотори за намалување на емисиите на азотни оксиди (NOx). Кога се додава во системот за исклучување на отпадните гасови, AdBlue реагира со штетните гасови и помага во трансформирањето на азотните оксиди во безопасни и еколошки прифатливи супстанци. Ова помага во заштитата на животната средина и во спроведувањето на пропишаните норми за штетните емисии на возилата. AdBlue е неопходен за возила со современи дизелови мотори кои се опремени со систем за селективна каталитичка редукција (SCR) и еден од начините да се осигура почист воздух и подобри еколошки перформанси на возилата.
  Документи
  Каталошки број: 1861700002
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *