Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Абразивно средство за чистење метал, 400ml

  1.200 со ДДВ
  Каталошки број: 08931211
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  За метални површини од нерѓосувачки челик, хром, месинг, бакар, алуминиум, злато и сребро. Може да се применува и за моторни возила, во техниката, во домаќинството и во близина на прехрамбени производи. Погодна е за стакло и стаклена кремика. Содржи лимонска киселина и природна глина како абразивно средство. Со сигурност ги отсранува запечените нечистотии како што се метални и бакарни оксиди, рѓа и каменец, при тоа го штити самиот материјал. Различната зрнеста структура и тврдоста на глината гарантираат внимателно и благо, а сепак моќно и ефикасно чистење. Заштитните адитиви за полирање со дополнително свосјтво на подмачкување создаваат мазна површина со ефект на одбивање вода. Ефикасно спречува повторно брзо валкање на површините. Се одликува со голема вискозност, па не се разлева по вертикални површини. Пастата е на природна база и тестирана за употреба во непосредна близина на прехрамбени производи, па се користи во погони за нивна обработка како што се големи кијни, кантини, кланици, транспорт на намирници и сл. pH вредност: 1,6. Густина: 1,4 kg/l.

  Примена:

  Заштита од корозија

  Одржување прохром

  Упатство за употреба:

  Нанесете мала количина на површината која ја чистите. Полирајте ја целата површина со рамномерни кружни движења со мокра крпа или сунѓер. Темелно исплакнете со вода. Напомена: Претходно исчистете со средство за ефикасно чистење на инокс арт. бр. 08931212. По чистењето, нанесете Масло за нега на инокс арт. бр. 0893121 0 за да добиете перфекетен финиш на површините со најдобар можен ефект на чистота и нега.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да се избегнува директен контакт со прехрамбени производи. Да не се користи на елоксиран алуминиум, жешки поцинкувани и лакирани  површини.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   За метални површини од нерѓосувачки челик, хром, месинг, бакар, алуминиум, злато и сребро. Може да се применува и за моторни возила, во техниката, во домаќинството и во близина на прехрамбени производи. Погодна е за стакло и стаклена кремика. Содржи лимонска киселина и природна глина како абразивно средство. Со сигурност ги отсранува запечените нечистотии како што се метални и бакарни оксиди, рѓа и каменец, при тоа го штити самиот материјал. Различната зрнеста структура и тврдоста на глината гарантираат внимателно и благо, а сепак моќно и ефикасно чистење. Заштитните адитиви за полирање со дополнително свосјтво на подмачкување создаваат мазна површина со ефект на одбивање вода. Ефикасно спречува повторно брзо валкање на површините. Се одликува со голема вискозност, па не се разлева по вертикални површини. Пастата е на природна база и тестирана за употреба во непосредна близина на прехрамбени производи, па се користи во погони за нивна обработка како што се големи кијни, кантини, кланици, транспорт на намирници и сл. pH вредност: 1,6. Густина: 1,4 kg/l.

   Примена:

   Заштита од корозија

   Одржување прохром

   Упатство за употреба:

   Нанесете мала количина на површината која ја чистите. Полирајте ја целата површина со рамномерни кружни движења со мокра крпа или сунѓер. Темелно исплакнете со вода. Напомена: Претходно исчистете со средство за ефикасно чистење на инокс арт. бр. 08931212. По чистењето, нанесете Масло за нега на инокс арт. бр. 0893121 0 за да добиете перфекетен финиш на површините со најдобар можен ефект на чистота и нега.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да се избегнува директен контакт со прехрамбени производи. Да не се користи на елоксиран алуминиум, жешки поцинкувани и лакирани  површини.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  За метални површини од нерѓосувачки челик, хром, месинг, бакар, алуминиум, злато и сребро. Може да се применува и за моторни возила, во техниката, во домаќинството и во близина на прехрамбени производи. Погодна е за стакло и стаклена кремика. Содржи лимонска киселина и природна глина како абразивно средство. Со сигурност ги отсранува запечените нечистотии како што се метални и бакарни оксиди, рѓа и каменец, при тоа го штити самиот материјал. Различната зрнеста структура и тврдоста на глината гарантираат внимателно и благо, а сепак моќно и ефикасно чистење. Заштитните адитиви за полирање со дополнително свосјтво на подмачкување создаваат мазна површина со ефект на одбивање вода. Ефикасно спречува повторно брзо валкање на површините. Се одликува со голема вискозност, па не се разлева по вертикални површини. Пастата е на природна база и тестирана за употреба во непосредна близина на прехрамбени производи, па се користи во погони за нивна обработка како што се големи кијни, кантини, кланици, транспорт на намирници и сл. pH вредност: 1,6. Густина: 1,4 kg/l.

  Примена:

  Заштита од корозија

  Одржување прохром

  Упатство за употреба:

  Нанесете мала количина на површината која ја чистите. Полирајте ја целата површина со рамномерни кружни движења со мокра крпа или сунѓер. Темелно исплакнете со вода. Напомена: Претходно исчистете со средство за ефикасно чистење на инокс арт. бр. 08931212. По чистењето, нанесете Масло за нега на инокс арт. бр. 0893121 0 за да добиете перфекетен финиш на површините со најдобар можен ефект на чистота и нега.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да се избегнува директен контакт со прехрамбени производи. Да не се користи на елоксиран алуминиум, жешки поцинкувани и лакирани  површини.