Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  PAG 46, масло за клима компресори

  1.850 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  Висококвалитетно синтетичко масло со специјални адитиви за компресорска технологија на клима уредите. Компатибилно со R134a.
  Документи
  Каталошки број: 0892764125E
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Полиалкилен гликол (ПАГ) маслото е синтетичко масло за клима компресори на системите за ладење во моторни возила, со разладен флуид R134a.

  Предности:

  Одлично мешање.

  Гарантиран оптимален поврат на масло во компресорот.

  Обезбедува исклучително подмачкување.

  Предности:

  Продолжен работен век на компресорот.

  Потивка работа на компресорот.

  Ја подобрува компресијата на разладниот флуид.

  Обезбедува температурна стабилност во работата на компресорот.

  Предности:

  Спречува прегревање на компресорот.

  Одлична компатибилност со различни материјали.

  Предупредување:

  Потребните количини и новоа на полнење на компонентите на системот за ладење (компресор, кондензатор, испарувач) можат да се проверат во додатна табела.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Полиалкилен гликол (ПАГ) маслото е синтетичко масло за клима компресори на системите за ладење во моторни возила, со разладен флуид R134a.

  Предности:

  Одлично мешање.

  Гарантиран оптимален поврат на масло во компресорот.

  Обезбедува исклучително подмачкување.

  Предности:

  Продолжен работен век на компресорот.

  Потивка работа на компресорот.

  Ја подобрува компресијата на разладниот флуид.

  Обезбедува температурна стабилност во работата на компресорот.

  Предности:

  Спречува прегревање на компресорот.

  Одлична компатибилност со различни материјали.

  Предупредување:

  Потребните количини и новоа на полнење на компонентите на системот за ладење (компресор, кондензатор, испарувач) можат да се проверат во додатна табела.