Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Лепило за ветробрански стакла CLASSIC PLUS

  474 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Еластично 1-компонентно лепило за стакла со одлична стабилност
  Висок модул
  За сите популарни типови возила во секторите на патнички возила, комерцијални возила, автобуси, камиони, земјоделски и градежни
  Компатибилен со антена, непроводен
  Спречува контактна корозија
  Погоден за употреба на алуминиумско-магнезиумска и хибридна каросерија (на пр. Audi A8, Jaguar XJ итн.)

  Документи
  Каталошки број: 0890023701
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Тестирана безбедност
  Времето на возење е потврдено со тест за судар и во согласност со FMVSS208/212!
  Ги исполнува барањата на производителите на оригинална опрема (производители на возила)

  Забелешка

  Неопходно е да се користат Würth активно средство за чистење и Würth Varioprimer при подготовка на површини. Производите мора да се проверат за да се осигура дека не им е истечен рокот на употреба пред да се употребат.

  Нанесете го лепилото додека го водите пиштолот вертикално, почнувајќи од центарот на дното на стаклото. Не поставувајте го возилото на платформата за кревање. Мора да се запазат времето на нанесување и возење.

  Упатствата за употреба се препораки засновани на тестовите што ги направивме и се засноваат на нашето искуство; направете свои тестови пред секоја апликација. Поради големиот број на апликации и услови за складирање и обработка, ние не преземаме никаква одговорност за одреден резултат на апликацијата. Доколку нашата бесплатна услуга за клиенти обезбедува технички информации или делува како советодавна услуга, оваа услуга не презема никаква одговорност освен кога дадените совети или информации спаѓаат во опсегот на нашата специфицирана, договорно договорена услуга или кога советникот дејствувал намерно. Ние гарантираме постојан квалитет на нашите производи. Го задржуваме правото да направиме технички промени и да извршиме понатамошен развој.

  Апликација

  Областа на апликација
  Може да се користи за сите стандардни типови возила во секторите патнички, комерцијални возила, автобуси, комбиња и земјоделски и градежни машини

  Инструкции

  Кога го нанесувате материјалот, проверете дали работната средина е чиста. Неопходно е да се користи производот со придружните компоненти на системот Würth за да се обезбеди правилна и беспрекорна работа.
  За време на нанесувањето мора да се следат упатствата за работа дадени со производот.

  Varioprimer мора да се нанесе на свежо обоени површини. Пред нанесувањето на прајмерот, бојата мора да се остави целосно да се стврдне.

  Спецификации на производот
  ИмеВредност
  Густина1,34 ± 0,04
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Тестирана безбедност
  Времето на возење е потврдено со тест за судар и во согласност со FMVSS208/212!
  Ги исполнува барањата на производителите на оригинална опрема (производители на возила)

  Забелешка

  Неопходно е да се користат Würth активно средство за чистење и Würth Varioprimer при подготовка на површини. Производите мора да се проверат за да се осигура дека не им е истечен рокот на употреба пред да се употребат.

  Нанесете го лепилото додека го водите пиштолот вертикално, почнувајќи од центарот на дното на стаклото. Не поставувајте го возилото на платформата за кревање. Мора да се запазат времето на нанесување и возење.

  Упатствата за употреба се препораки засновани на тестовите што ги направивме и се засноваат на нашето искуство; направете свои тестови пред секоја апликација. Поради големиот број на апликации и услови за складирање и обработка, ние не преземаме никаква одговорност за одреден резултат на апликацијата. Доколку нашата бесплатна услуга за клиенти обезбедува технички информации или делува како советодавна услуга, оваа услуга не презема никаква одговорност освен кога дадените совети или информации спаѓаат во опсегот на нашата специфицирана, договорно договорена услуга или кога советникот дејствувал намерно. Ние гарантираме постојан квалитет на нашите производи. Го задржуваме правото да направиме технички промени и да извршиме понатамошен развој.

  Апликација

  Областа на апликација
  Може да се користи за сите стандардни типови возила во секторите патнички, комерцијални возила, автобуси, комбиња и земјоделски и градежни машини

  Инструкции

  Кога го нанесувате материјалот, проверете дали работната средина е чиста. Неопходно е да се користи производот со придружните компоненти на системот Würth за да се обезбеди правилна и беспрекорна работа.
  За време на нанесувањето мора да се следат упатствата за работа дадени со производот.

  Varioprimer мора да се нанесе на свежо обоени површини. Пред нанесувањето на прајмерот, бојата мора да се остави целосно да се стврдне.

  Спецификации на производот
  Густина1,34 ± 0,04