Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за заварување TIG 200 AC/DC

  Апаратот за заварување TIG 2 AC/DC е високофрекфентен апарат за пулсно заварување. Станува збор за дигитално контролиран инвертер со најнова IGBT технологија и високофрекфентен пулсен режим на работа. Идеален е за TIG заварување на тенки прохромски и алуминиумски цевки и лимови. Има можност за заварување во режимите за работа TIG AC/DC, LIFT TIG и REL. Најновата IGBT технологија му овозможува непречено да работи и при големи варијации на напонот. Малата вредност на референтната струја овозможува работа на инсталации со осигурувач од 2 ампери. Апаратот во високофрекфентниот режим на работа има можност за прилагодување на времето на истекување на гасот на почетокот и на крајот на заварувањето. Со дефинирање на ширината на пулсот, како и со прилагодување на "горната " и "долната" струја на заварување се овозможува постигнување на квалитетно заварување на тенки лимови и цевки. Класата на изолација F овозможува да се работи на електрични компоненти до 155 степени.
  Каталошки број: 5952380201
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеTIG
  Влезен напон220 - 240 V
  Фрекфенција50-60 Hz
  Влезна сила KVA8 KVA
  Максимална влезна јачина на струја35 А
  DC струја на заварување - аргон5 - 200 А
  AC струја на заварување - аргон10 -200 А
  Потребен осигурач на струјно коло20 А монофазен
  Јачина на струјата за заварување со REL постапка5 - 170 А
  Интермитенца Imax, 40°C20 %
  Интермитенца 60% , 40°C115 А
  Време на зголемување на струјата0 - 15s
  Време на опаѓање на струјата0 - 25s
  Фрекфенција на импулси0,5 - 200 Hz
  Тип на ладењеВоздушно
  Тип на формирање на електричен лакHF
  Степен на изолацијаF
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Тежина на апаратот19,5 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)500x240x410
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификации на производот
  Тип на заварувањеTIG
  Влезен напон220 - 240 V
  Фрекфенција50-60 Hz
  Влезна сила KVA8 KVA
  Максимална влезна јачина на струја35 А
  DC струја на заварување - аргон5 - 200 А
  AC струја на заварување - аргон10 -200 А
  Потребен осигурач на струјно коло20 А монофазен
  Јачина на струјата за заварување со REL постапка5 - 170 А
  Интермитенца Imax, 40°C20 %
  Интермитенца 60% , 40°C115 А
  Време на зголемување на струјата0 - 15s
  Време на опаѓање на струјата0 - 25s
  Фрекфенција на импулси0,5 - 200 Hz
  Тип на ладењеВоздушно
  Тип на формирање на електричен лакHF
  Степен на изолацијаF
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Тежина на апаратот19,5 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)500x240x410