Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Мрежест диск во ролна

  Се користи за грубо брусење, отстранување премази, брусење и завршна обработка на контурите и рабовите, обликување филери, матирање, брусење за општа намена, средно брусење, подготовка за лакирање, брусење и отстранување боја, завршна обработка на пластика, брусење на основниот премаз, обработка на гребаници, отстранување остатоци, отстранување изолација.
  • CUBITRONTM II - технологија за врвно брусење и издржливост, побрзо брусење и конзистентна завршна обработка.
  • Им помага на смукалките да постигнат најдобри можни перформанси (стандардни системи за вшмукување прав).
  • Централниот отвор во самиот диск овозможува практично складирање во случај на делумна употреба.
  • Материјали за обработка: ABS, фиберглас, FRP, PC, пластика, PMMA, полиуретан, заптивки, SMC, челик, алуминиум, јаглероден челик, мек челик, обоени метали, метали воопшто, гел-облоги, лакови, основни премази, завршни премази, проѕирни премази, меко и тврдо дрво, бело дрво, дрво воопшто.

  Attachments
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Начин на прицврстување: Hookit™ (велкро)
  Материјал на средството за брусење: Прецизно обликувано керамичко зрно
  Максимална брзина: 12000 вртежи/мин.
  Боја: Виолетова
  Метод на брусење: Машински
  Мокро или суво брусење: Суво

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Начин на прицврстување: Hookit™ (велкро)
  Материјал на средството за брусење: Прецизно обликувано керамичко зрно
  Максимална брзина: 12000 вртежи/мин.
  Боја: Виолетова
  Метод на брусење: Машински
  Мокро или суво брусење: Суво