Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Лента за осигурување на товар

  Квалитетни ленти за осигурување на товар се суштински за безбедноста на сите вклучени во транспортот. Тие осигуруваат стабилност на товарот и спречуваат неговото движење по време на превозот, што ја намалува опасноста од несреќи и повреди.


  Заштита на товарот: Лентите се користат за да го држат товарот цврсто и стабилно на место. Ова спречува оштетување или губење на товарот при турбулентни услови на патот или при манипулација на товарот во складиштата. Вложувањето во квалитетни ленти за осигурување на товар може значително да намали трошоците за поправка и компензација на губитоци.


  Повеќекратна употреба и одржување: Квалитетните ленти за осигурување на товар се изработени да издржат повеќекратна употреба и тежок обем на работа. Истовремено, нивното одржување и редовна проверка се од суштинско значење, бидејќи било какво оштетување на траките може да ги намали нивните перформанси и безбедносни карактеристики.

  Attachments
  Каталошки број: 0713925105
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Димензии: должина 10m, ширина 50cm
  Дозволената сила на истегнување - растегната: 2500 daN
  Дозволена сила на истегнување - нормално поставена: 4000 daN

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Димензии: должина 10m, ширина 50cm
  Дозволената сила на истегнување - растегната: 2500 daN
  Дозволена сила на истегнување - нормално поставена: 4000 daN