Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Чистач за кочници, 60л

  0 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Универзалниот одмастувач служи за чистење и одмастување, брзо испира и има одличен ефект на чистење. Универзалниот одмастувач е многу компатибилен со лакови, пластика, лепила и гума. Брзо и ефикасно чисти саѓи, маст, прашина на сопирачки и остатоци од масло. Претставува одлична подготовка пред лепење и заптивање, чисти без остатоци и не содржи ацетон, AOX и силикон.

  Документи
  Каталошки број: 0890108760
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Спецификација

  За чистење и одмастување за време на работи за одржување и поправка

  Брзо однесување со блиц и одлични перформанси за чистење

  Брзо и ефикасно отстранување на саѓи, маснотии, прашина од сопирачките и мрсни остатоци

  Чистење без остатоци

  Без ацетон

  Висок степен на материјална компатибилност со бои, пластика, заптивки и гума

  Без AOX и силикон

  Забелешка

  Не прскајте на топли компоненти. Не е погодно за површинско чистење на површини со лепило. Пред нанесувањето, компатибилноста на гумените или пластичните делови и обоените површини треба да се тестира на невидлива површина.

  Упатствата за употреба се препораки засновани на тестовите што ги направивме и на нашето искуство; направете свои тестови пред секоја апликација. Поради големиот број на апликации и услови за складирање и обработка, ние не преземаме никаква одговорност за одреден резултат на апликацијата.

  Областа на апликација

  За брзо отстранување на мрсни/масни остатоци, саѓи, прашина од сопирачките на возилата, сопирачки со диск и барабан, куќишта на моторот и менувачот итн.

  Инструкции

  Попрскајте ги површините што треба да се исчистат и избришете ги со чиста крпа. Повторете ја постапката за силно извалкано.

  Спецификации на производот
  ИмеВредност
  Содржина60L
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификација

  За чистење и одмастување за време на работи за одржување и поправка

  Брзо однесување со блиц и одлични перформанси за чистење

  Брзо и ефикасно отстранување на саѓи, маснотии, прашина од сопирачките и мрсни остатоци

  Чистење без остатоци

  Без ацетон

  Висок степен на материјална компатибилност со бои, пластика, заптивки и гума

  Без AOX и силикон

  Забелешка

  Не прскајте на топли компоненти. Не е погодно за површинско чистење на површини со лепило. Пред нанесувањето, компатибилноста на гумените или пластичните делови и обоените површини треба да се тестира на невидлива површина.

  Упатствата за употреба се препораки засновани на тестовите што ги направивме и на нашето искуство; направете свои тестови пред секоја апликација. Поради големиот број на апликации и услови за складирање и обработка, ние не преземаме никаква одговорност за одреден резултат на апликацијата.

  Областа на апликација

  За брзо отстранување на мрсни/масни остатоци, саѓи, прашина од сопирачките на возилата, сопирачки со диск и барабан, куќишта на моторот и менувачот итн.

  Инструкции

  Попрскајте ги површините што треба да се исчистат и избришете ги со чиста крпа. Повторете ја постапката за силно извалкано.

  Спецификации на производот
  Содржина60L