Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за заварување MIG 500PULSE

  Апаратот за заварување MIG 500 PULSE е дигитално контролиран синергетски инвертер со најнова технологија IGBT која овозможува голема контрола на заварувањето при нестабилен напон и систем на додавање на жица со 4 ваљаци и водено ладење на горилникот за заварување на конструкциски челик, алуминиум и прохром. Предефинираните параметри одбрани на основа на амперажата, пречникот на жицата и типот на гас даваат врвни перформанси на заварување. Воденото ладење на горилникот овозможува употреба на апаратот при голема ампеража, додека пулсниот режим на работа овозможува заварување на алуминиум и легури на алуминиум со дебелина преку 1мм. Апаратот има и ниско ниво на прскање при заварувањето, без потреба од отстранување на згури, како и стабилен лак во сите позиции на работа. Класата на изолација H му овозможува да работи со електрични компоненти до 180 степени.
  Каталошки број: 5952001501
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеMIG/MAG
  Номинална волтажа380 V/AC
  Мах пречник на жица0,8 - 1,6 мм
  Мах струја за заварување30 - 500 А
  Интерменца 500 А, 40°C60%
  Број на погонски ваљаци4
  Должина на горилник, вкупна мобилност при работа5 + 4 m
  Тежина на апаратот55 кг
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Тип на заварувањеMIG/MAG
  Номинална волтажа380 V/AC
  Мах пречник на жица0,8 - 1,6 мм
  Мах струја за заварување30 - 500 А
  Интерменца 500 А, 40°C60%
  Број на погонски ваљаци4
  Должина на горилник, вкупна мобилност при работа5 + 4 m
  Тежина на апаратот55 кг