Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштитни чевли ''GRIGIO'',S1P, ниски,вел.44

  3.250 ден со ДДВ
  3.250 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Заштитни чевли изработени од комбинација од антилоп кожа и најлон. 

  Документи
  Каталошки број: 0535929644
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Имаат композитна заштитна капа и меѓуѓон од кевлар.

  Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише.

  Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање.

  Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Достапни во длабока и во плитка варијанта.

  Големина 36-47 EN ISO 20345

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Имаат композитна заштитна капа и меѓуѓон од кевлар.

  Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише.

  Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање.

  Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Достапни во длабока и во плитка варијанта.

  Големина 36-47 EN ISO 20345