Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Triathlon Hydraulic HM HLP 68

  18.069 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  Моноградни минерални масла кои се употребуваат како течност под притисок во современите хидраулични уреди. Содржат материи за зголемена отпорност на маслото на стареење, заштита од корозија и отпорност - стабилност на висок притисок Претежно се употребуваат во хидраулични уреди во кои се појавуваат високи термички напрегнувања и кои работат во услови на чести и големи промени на температурата во текот на работниот процес. Се произведуваат од базни масла збогатени со најовремени комплекси на адитиви. Се карактеризираат со висок индекс на вискозност, голема отпорност на протекување, ниска точка на течење, брза деемулгација. Ја подобруваат заштитата на хидрауличните уреди од триење, абење, рѓа и корозија. Многу се постојани при промена на температурните услови на работа. Не се препорачуваат за турбини и за подмачкување на хидропумпи кои имаат склопови кои се посребренети (за нив се користат само масла без цинк).
  Документи
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Примена:

  хидраулични системи на градежни и земјоделски машини

  хидраулични системи за товарање, палубни дигалки, управувачки механизми, пумпи за преточување на течен товар и уреди за автоматска регулација;

  хидраулични преси, хидраулика на алатни машини за производство на пластика со вбризгување;

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Примена:

  хидраулични системи на градежни и земјоделски машини

  хидраулични системи за товарање, палубни дигалки, управувачки механизми, пумпи за преточување на течен товар и уреди за автоматска регулација;

  хидраулични преси, хидраулика на алатни машини за производство на пластика со вбризгување;