Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Сув подмачкувач со додаток PTFE, 300 ml

  580 ДЕН со ДДВ
  Сувото средство за подмачкување со додаток на PTFE отстранува шкрипење, цивкање, заглавување и пружа долготрајна заштита од абење. Не лепи нечистотии и прашина, има висока температурна отпорност, не содржи силикон и минерални масла.
  Каталошки број: 0893550
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Специјално формулиран подмачкувач во спреј без масла и масти, со нелеплив ефект на суво подмачкување на база на РТFЕ. Одлично се нафаќа на сите метални, пластични и дрвени површини. Високата содржина на РТFЕ значително го смалува коефициентот на триење помеѓу третираните површини и така го елиминира шкрипењето и запнувањето. Потполно сувиот филм е постојан на нечистотија, прашина, вода масла, масти и многу хемикалии. Можен слој на нанесување од 10 μm, што е особено погодно за малите толеранции во фината механика. Не содржи силикони. Температурна постојаност од -180°C до +260°C (краткотрајно).

  Упатство за употреба:

  1.  Пред употреба исчистете ги и одмастете ги површините кои ќе ги третирате. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата, како и секогаш при подолго некористење.

  3.  Испрскајте рамномерно на чиста и сува површина на оддалеченост од 15 cm.

  4.  На собна температура (+20°C) нанесениот слој станува сув на прашина по 10 минути.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е соодветно за подмачкување на лежишта. Боцата е под притисок. Да се заштити од директна сончева светлина и да не се изложува на температура повисока од +50°C.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Специјално формулиран подмачкувач во спреј без масла и масти, со нелеплив ефект на суво подмачкување на база на РТFЕ. Одлично се нафаќа на сите метални, пластични и дрвени површини. Високата содржина на РТFЕ значително го смалува коефициентот на триење помеѓу третираните површини и така го елиминира шкрипењето и запнувањето. Потполно сувиот филм е постојан на нечистотија, прашина, вода масла, масти и многу хемикалии. Можен слој на нанесување од 10 μm, што е особено погодно за малите толеранции во фината механика. Не содржи силикони. Температурна постојаност од -180°C до +260°C (краткотрајно).

  Упатство за употреба:

  1.  Пред употреба исчистете ги и одмастете ги површините кои ќе ги третирате. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата, како и секогаш при подолго некористење.

  3.  Испрскајте рамномерно на чиста и сува површина на оддалеченост од 15 cm.

  4.  На собна температура (+20°C) нанесениот слој станува сув на прашина по 10 минути.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е соодветно за подмачкување на лежишта. Боцата е под притисок. Да се заштити од директна сончева светлина и да не се изложува на температура повисока од +50°C.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија