Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Супер брз лепак, 20 g

  Супер брзо лепило на база на етил цијаноакрилат кое претставува лепило за лепење на материјали од пластика, гума, метал како и порозни материјали како што се плути, хартии, кожа... Ова средство лепи моментално и дава чист и скоро невидлив слој. Отпорно е на температури од -40 до +85 степени.
  Каталошки број: 189309999
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Моментално лепи. Залепениот спој е чист и скоро невидлив.

  Хемиска основа: Етил цијаноакрилат

  Температурна постојаност: од -40°C до +85°C

  Брзина на лепење:

  *ЕРDM: <5 секунди

  *Неопрен:<5 секунди

  *Нитрилна гума: <5 секунди

  *Дрво:<5 секунди

  *АВЅ: 7-10 секунди

  *Поликарбонат: 10-15 секунди

  Упатство за употреба:

  1.  Површините кои ги лепите мора да бидат суви, чисти, без прашина и маснотии.

  2.  За ефикасно лепење потребно е лепакот да е на собна температура.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Моментално лепи. Залепениот спој е чист и скоро невидлив.

  Хемиска основа: Етил цијаноакрилат

  Температурна постојаност: од -40°C до +85°C

  Брзина на лепење:

  *ЕРDM: <5 секунди

  *Неопрен:<5 секунди

  *Нитрилна гума: <5 секунди

  *Дрво:<5 секунди

  *АВЅ: 7-10 секунди

  *Поликарбонат: 10-15 секунди

  Упатство за употреба:

  1.  Површините кои ги лепите мора да бидат суви, чисти, без прашина и маснотии.

  2.  За ефикасно лепење потребно е лепакот да е на собна температура.