Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Средство за чистење на прохром, 5 lit.

  0 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Специјална течност за чистење на метални површини.

  За површини од нерѓочкувачки челик, хром, месинг,елоксирани и емајлирани метални површини како и за лесни и обоени метали на возила, чамци, во техниката, домаќинствата и во погоните за преработка на храна.

  Документи
  Каталошки број: 0893121205
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Ефикасно остранува нечистотии од масло за дупчење и сечење, прашина
  и други остатоци од обработка. Мала потрошувачка. Проверена е употребата
  во близина на прехрамбени намирници. Можна е употрба и во погони за
  преработка на храна како големи кујни, кантини, кланици, транспорт на
  прехрамбени производи и др. Не содржи фосфати , органски растворувачи и
  агресивни сретсва.Ја смалува опасноста при секојдневна употреба,загадување на околината.

  Одговара на локалните прописи за отпадни води. По прописите за опасни материи не е потребно посебно
  обележување. Го штити материјалот. Не нагризува гума , лак, пластика и
  пополнувачи. Биораспаѓање> 95%. Неутрална боја и мирис. pH-вредност
  неразреден: 9,0–9,5. Не содржи AOX и силикони.

  Спецификации на производот
  ИмеВредност
  Пакување5L
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Ефикасно остранува нечистотии од масло за дупчење и сечење, прашина
  и други остатоци од обработка. Мала потрошувачка. Проверена е употребата
  во близина на прехрамбени намирници. Можна е употрба и во погони за
  преработка на храна како големи кујни, кантини, кланици, транспорт на
  прехрамбени производи и др. Не содржи фосфати , органски растворувачи и
  агресивни сретсва.Ја смалува опасноста при секојдневна употреба,загадување на околината.

  Одговара на локалните прописи за отпадни води. По прописите за опасни материи не е потребно посебно
  обележување. Го штити материјалот. Не нагризува гума , лак, пластика и
  пополнувачи. Биораспаѓање> 95%. Неутрална боја и мирис. pH-вредност
  неразреден: 9,0–9,5. Не содржи AOX и силикони.

  Спецификации на производот
  Пакување5L