Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Силоконска маст во спреј, 500 ml

  999 со ДДВ
  Белата силиконска маст во спреј е подмачкувачка електроинсталациона маст која штити од влага и создавање на корозија. Поседува добра моќ на прилепување на сите површини, многу добра електро-отпорност како и температурна отпорност од -40 степени до +300 степени. Ова средство се користи за заштита и подмачкување на електрични прекинувачи и кабли, брави на врати, шарки, водилки, подвижни делови од мебел.
  Каталошки број: 0893223
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Силиконска маст во спреј која ги изолира електричните споеви од продирање вода, ги подмачкува и ги штити од корозија деликатните маханизми, окови и шарки. Има извонредно својство на одбивање вода и широк опсег на температурна отпорност од –40°C до +300°C. Нанесениот слој има одлични изолациони својства поради големиот електричен отпор  од 14,3 kV/mm. Може да се нанесува директно на електричните контакти. Не содржи смоли и киселини.

  Упатство за употреба:

  1.  Пред употреба протресете ја боцата.

  2.  Испрскајте тенок слој од средството на третираното место.

  3.  Почекајте растворувачот целосно да испари .

  Напомена: По сушење, нанесениот слој има белузлава боја.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцaта е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Не е растворливо во вода. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветни заштитни ракавици.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Силиконска маст во спреј која ги изолира електричните споеви од продирање вода, ги подмачкува и ги штити од корозија деликатните маханизми, окови и шарки. Има извонредно својство на одбивање вода и широк опсег на температурна отпорност од –40°C до +300°C. Нанесениот слој има одлични изолациони својства поради големиот електричен отпор  од 14,3 kV/mm. Може да се нанесува директно на електричните контакти. Не содржи смоли и киселини.

   Упатство за употреба:

   1.  Пред употреба протресете ја боцата.

   2.  Испрскајте тенок слој од средството на третираното место.

   3.  Почекајте растворувачот целосно да испари .

   Напомена: По сушење, нанесениот слој има белузлава боја.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцaта е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Не е растворливо во вода. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветни заштитни ракавици.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Силиконска маст во спреј која ги изолира електричните споеви од продирање вода, ги подмачкува и ги штити од корозија деликатните маханизми, окови и шарки. Има извонредно својство на одбивање вода и широк опсег на температурна отпорност од –40°C до +300°C. Нанесениот слој има одлични изолациони својства поради големиот електричен отпор  од 14,3 kV/mm. Може да се нанесува директно на електричните контакти. Не содржи смоли и киселини.

  Упатство за употреба:

  1.  Пред употреба протресете ја боцата.

  2.  Испрскајте тенок слој од средството на третираното место.

  3.  Почекајте растворувачот целосно да испари .

  Напомена: По сушење, нанесениот слој има белузлава боја.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцaта е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Не е растворливо во вода. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветни заштитни ракавици.