Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  ПУ Лепак за дрво

  1.290 ДЕН со ДДВ
  Полиуретанскиот (ПУ) лепак за дрво лепи различни видови дрвени површини, особено надвор. Исклучително е отпорен на вода и високи температури. Овозможува силни врски, дури и надвор. Има универзална употреба. Се користи за структурно поставување на прозорци, рамки од врати, лепење на касети, скалила, ракофати, ламинатни профили, терасни огради, градинарски мебел, фурнир, лента, минерална волна, керамички материјали, бетонски делови, итн. Благодарение на високиот процент на танински киселини, не доаѓа до промена на бојата на дрвото, а пената има способност да ги пополнува сите празнини при лепење. Погоден е за употреба во услови на голма влажност. После два до три часа од лепењето, може да се работи со залепените делови, а завршната цврстина се добива после седум дена. Свежите остатоци од лепакот може да се отстранат со помош на средства за чистење, додека исушениот лепак се отстранува по механички пат. Усогласен е со групата D4 според DIN/EN 24 стандардот. Лепакот е тестиран од страна на институтот за технологија на прозорци во Розенхајм.
  Каталошки број: 0892100180
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Наменаза дрво
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Наменаза дрво