Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Повеќенаменска маст за подмачкување III, 400 gr.

  Синтетичката висококвалитетна бела маст за подмачкување штити од појава на нечистотии, вода, прашини и корозија. Спречува појава на ладно заварување и има добри својства на заптивање. Отпорна е на голем притисок благодарение на EP адитивот кој го поседува. Не содржи силикон, смоли и киселини.
  Каталошки број: 0893107002
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Леплива. Овозможува добро подмачкување во текот на работата и отпорна на оксидација. Го продолжува работниот век на пополнувачите со кои доаѓа во контакт. Заштитува од навлегување на вода и прашина. Не содржи смоли, киселини и силикон. NSF H1-регистрација Н1 (бр. 135924), одговара на барањата на USDA 1998 Н1.

  Употреба: За долготрајно подмачкување и нега на машини, лежишта, при константно влажни услови и на осетливи места во индустријата за храна , фармација и хартија како и во печатници.

  Сапонификатор: Неоргански

  Боја: Проѕирна

  NLGI kласа (DIN 51818): 2

  Температура на употреба :-20С до+150 С

  VKA Носивост (DIN 51350): 1800 N

  Упатство за употреба:

  1.Да се нанесе  со четка или лопатка на чиста површина. Препорачуваме употреба на Wurth монтажни чистачи

  2.Придржувајте се на препораките на производителот за подмачкување на лежишта(нпр. Количество маст, честота на подмачкување и др.)

  3.Да се избегнува употреба на поголеми количини маст.

  Напомена: Маста се испорачува во пластични декаламит пакувања. Ваквото пакување овозможува безбедно чување (спречува протекување на повисока температура). Декаламит пакувањето да се чува во исправена положба, на ладно и суво место. Маста да се употребува по препораките на производителот на уредот, агрегатот или возилото.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Леплива. Овозможува добро подмачкување во текот на работата и отпорна на оксидација. Го продолжува работниот век на пополнувачите со кои доаѓа во контакт. Заштитува од навлегување на вода и прашина. Не содржи смоли, киселини и силикон. NSF H1-регистрација Н1 (бр. 135924), одговара на барањата на USDA 1998 Н1.

  Употреба: За долготрајно подмачкување и нега на машини, лежишта, при константно влажни услови и на осетливи места во индустријата за храна , фармација и хартија како и во печатници.

  Сапонификатор: Неоргански

  Боја: Проѕирна

  NLGI kласа (DIN 51818): 2

  Температура на употреба :-20С до+150 С

  VKA Носивост (DIN 51350): 1800 N

  Упатство за употреба:

  1.Да се нанесе  со четка или лопатка на чиста површина. Препорачуваме употреба на Wurth монтажни чистачи

  2.Придржувајте се на препораките на производителот за подмачкување на лежишта(нпр. Количество маст, честота на подмачкување и др.)

  3.Да се избегнува употреба на поголеми количини маст.

  Напомена: Маста се испорачува во пластични декаламит пакувања. Ваквото пакување овозможува безбедно чување (спречува протекување на повисока температура). Декаламит пакувањето да се чува во исправена положба, на ладно и суво место. Маста да се употребува по препораките на производителот на уредот, агрегатот или возилото.