Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Монтажна паста во спреј, 300ml

  1.700 со ДДВ
  Висококвалитетната маст во спреј е наменета за подмачкување на деловите при монтажа. Формирајќи цврст заштитен слој, ова средство спречува прегревање и зарибување, го намалува триењето и штити од абење. Отпорна е на вода, солена вода, раствори на киселини и бази и има отпорност на притисок до границата на еластичност на сите познати метали. Ова средство се применува за подмачкување на делови при монтажа, водилки, навојни вретена, погонски вратила, зап, запчести шини, за монтажа со пресување на подлошката, лежишта, завртки, како и за врезување на навои, сечењ и обработка со деформација.
  Каталошки број: 0893850
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Црниот цврст подмачкувачки слој го смалува триењето, спречува прегревање и зарибување, штити од абење и осигурува работни својства во критични ситуации. Постојана на притисок до границата на развлекување на сите познати метали. Постојана на вода, морска вода , киселини и базни соединенија. 60% цврста материја постојана на бензин, дизел гориво и сл. Стабилна на температури од -35°C до +450°C, а при смален доток на воздух (на пр. полжавести споеви) и до +650°C. Погодно за употреба како  монтажен подмачкувач за нови машини, водилки, навојни вретена, зажлебени вретена, тешко оптоварени запченици, полжавести и рачни менувачи, запчести парови, полуги итн. Можна е употреба во мотори со внатрешно согорување без понатамошни штетни последици по моторното масло.

  Упатство за употреба:

  1.  Темелно исчистете ги површините кои ги подмачкувате. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење (видете Чистење и одмастување делови и површини).

  2.  Пред употреба добро протресе ја боцата.

  3.  На оддалеченост од 20-30 cm, испрскајте рамномерно тенок слој од пастата на третираното место.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата да не се изложува на температура повисока од +50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Црниот цврст подмачкувачки слој го смалува триењето, спречува прегревање и зарибување, штити од абење и осигурува работни својства во критични ситуации. Постојана на притисок до границата на развлекување на сите познати метали. Постојана на вода, морска вода , киселини и базни соединенија. 60% цврста материја постојана на бензин, дизел гориво и сл. Стабилна на температури од -35°C до +450°C, а при смален доток на воздух (на пр. полжавести споеви) и до +650°C. Погодно за употреба како  монтажен подмачкувач за нови машини, водилки, навојни вретена, зажлебени вретена, тешко оптоварени запченици, полжавести и рачни менувачи, запчести парови, полуги итн. Можна е употреба во мотори со внатрешно согорување без понатамошни штетни последици по моторното масло.

   Упатство за употреба:

   1.  Темелно исчистете ги површините кои ги подмачкувате. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење (видете Чистење и одмастување делови и површини).

   2.  Пред употреба добро протресе ја боцата.

   3.  На оддалеченост од 20-30 cm, испрскајте рамномерно тенок слој од пастата на третираното место.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата да не се изложува на температура повисока од +50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Црниот цврст подмачкувачки слој го смалува триењето, спречува прегревање и зарибување, штити од абење и осигурува работни својства во критични ситуации. Постојана на притисок до границата на развлекување на сите познати метали. Постојана на вода, морска вода , киселини и базни соединенија. 60% цврста материја постојана на бензин, дизел гориво и сл. Стабилна на температури од -35°C до +450°C, а при смален доток на воздух (на пр. полжавести споеви) и до +650°C. Погодно за употреба како  монтажен подмачкувач за нови машини, водилки, навојни вретена, зажлебени вретена, тешко оптоварени запченици, полжавести и рачни менувачи, запчести парови, полуги итн. Можна е употреба во мотори со внатрешно согорување без понатамошни штетни последици по моторното масло.

  Упатство за употреба:

  1.  Темелно исчистете ги површините кои ги подмачкувате. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење (видете Чистење и одмастување делови и површини).

  2.  Пред употреба добро протресе ја боцата.

  3.  На оддалеченост од 20-30 cm, испрскајте рамномерно тенок слој од пастата на третираното место.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата да не се изложува на температура повисока од +50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).