Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Метална еластична типла SK

  Метална еластична типла со впуштена глава и PZ3 прифат за рамки од прозори и врати - SK има примена во зацврстување на дрвени, пластични и алуминиумски рамки од прозори и врати, соодветен е за подлоги од полн материјал и одговара на барањата на одредени произведувачи за монтажа чиј квалитет одговара на RAL стандардите.Оваа типла има брза и економична директна монтажа со меѓупростор без напрегање.Оваа типла поседува гребен за запирање кај шупливи профили, осигурувач за да не се изместува, како и конус со осигурач против испаднување. Оваа еластична типла има можност за машинско поставување со PZ3 вметок.Универзално е применлив за подрачја со лесни оптоварувања, а се практикува и кај подлоги од бетон, ѕидови од полни блокови,природен камен.Самата завртка на оваа типла е изработена од поцинкуван, сино пасивизиран челик, додека чаурата е изработена од челичен лим со заштита од AL/Zn.Оваа типла има вкупна должина од 112 mm
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  МатеријалЧелик поцинкувани
  Поцинкуваносино
  ГлаваВпуштена
  Минимално пакување100
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  МатеријалЧелик поцинкувани
  Поцинкуваносино
  ГлаваВпуштена
  Минимално пакување100