Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Лепак за дрво MBX KM3, D3, 3kg

  0 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  -Лепак за дрво погоден за внатрешна и надворешна употреба.

  -Висока отпорност на вода и топлина.

  - Едноставен систем за истурање.

  - Со одвртување на изливот за лепило, содржината на контејнерот може чисто и лесно да се истури.

  Документи
  Каталошки број: 189210013
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  ЛЕПАК ЗА ДРВО MBX KM3 класа D3/D4

  Моќен лепак за дрво на база на поливинил-ацетат (PVA) со

  Добра отпорност. Може да се користи како еднокомпонентен или двокомпонентен.

  Во случај на еднокомпонентно користење дава D3 отпорност на спојот, додека

  Со додаток на другата компонента дава спој на класа D4.

  Места на примена: Може да се користи за спојување на сите видови на дрво и

  Плочести материјали на база на дрво во сите комбинации, како и за

  фурнирање. Благодарение на добрата отпосрност на вода може да се користи за

  лепење на надворешни дрвени врати, степеници и прозори.

  Услови за примена: Се препорачува температурата во просторијата во која се

  работи да биде над 18° C ( за најдобри резултати 21-29° C) со влажност на

  воздухот 65-75%, како и влажност на материјалот од 8-12%.

  Начин на примена: Лепакот за дрво MBX KM3 нанесете го на површината која се

  лепи и размачкајте. Наносот може да се направи со помош на валјак или четка.

  Површините кои се лепат треба да бидат чисти и суви. По спојување, со користење на стега,

  Обезбедете притисок во наредните 30 минути (за повеќе детали – погледнете ја табелата).

  Лепениот материјал треба да се осави барем 1h пред понатамошна обработка. Конечната

  цврстина на спојот се постигнува по 24h.

  Технички податоци

  Боја: Бела

  pH вредност: 2.85 ± 0.6

  отворено време: 10 минути (спој дрво-дрво, 20° C)

  Вискозитет по Brookifield: 15000 ± 1000 cP (20-23° C)

  Потрошувачката зависи од материјалот, состојба на површината како и количините на нанесениот лепак

   

  Материјали

  Време на притисок

  Температура

  20° C

  50° C

  80° C

  Дрво-Дрво

  30 min

  8 min

  4 min

  Дрво-Фурнир

  20 min

  4 min

  2 min

  Дрво-Синтетички фурнир

  30 min

  6 min

  3 min

  Спецификации на производот
  ИмеВредност
  Пакување3kg
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  ЛЕПАК ЗА ДРВО MBX KM3 класа D3/D4

  Моќен лепак за дрво на база на поливинил-ацетат (PVA) со

  Добра отпорност. Може да се користи како еднокомпонентен или двокомпонентен.

  Во случај на еднокомпонентно користење дава D3 отпорност на спојот, додека

  Со додаток на другата компонента дава спој на класа D4.

  Места на примена: Може да се користи за спојување на сите видови на дрво и

  Плочести материјали на база на дрво во сите комбинации, како и за

  фурнирање. Благодарение на добрата отпосрност на вода може да се користи за

  лепење на надворешни дрвени врати, степеници и прозори.

  Услови за примена: Се препорачува температурата во просторијата во која се

  работи да биде над 18° C ( за најдобри резултати 21-29° C) со влажност на

  воздухот 65-75%, како и влажност на материјалот од 8-12%.

  Начин на примена: Лепакот за дрво MBX KM3 нанесете го на површината која се

  лепи и размачкајте. Наносот може да се направи со помош на валјак или четка.

  Површините кои се лепат треба да бидат чисти и суви. По спојување, со користење на стега,

  Обезбедете притисок во наредните 30 минути (за повеќе детали – погледнете ја табелата).

  Лепениот материјал треба да се осави барем 1h пред понатамошна обработка. Конечната

  цврстина на спојот се постигнува по 24h.

  Технички податоци

  Боја: Бела

  pH вредност: 2.85 ± 0.6

  отворено време: 10 минути (спој дрво-дрво, 20° C)

  Вискозитет по Brookifield: 15000 ± 1000 cP (20-23° C)

  Потрошувачката зависи од материјалот, состојба на површината како и количините на нанесениот лепак

   

  Материјали

  Време на притисок

  Температура

  20° C

  50° C

  80° C

  Дрво-Дрво

  30 min

  8 min

  4 min

  Дрво-Фурнир

  20 min

  4 min

  2 min

  Дрво-Синтетички фурнир

  30 min

  6 min

  3 min

  Спецификации на производот
  Пакување3kg