Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Лепак во спреј POWER PLUS, 400 ml

  Брзосушечки лепак во спреј POWER PLUS со прилагодлива дизна на спрејот, се користи за лесни материјали. Трајно и цврсто лепи во речиси сите подрачја на примена. Овој лепак има висока температурна отпорност, а благодарение на краткото време на стврднување, после нанесувањето може брзо да се оптоварува и да се обработува. Лепи материјали како што се плута, стиропор, дрво, метал, хартија... Ова средство не содржи силикон.
  Каталошки број: 0890100064
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Хемиска основа: Стирен бутадиен гума (ЅВR). Голема почетна цврстина на лепење и висока температурна постојаност до +110°C. Потполно транспарентен по сушење. Време на сушење по спојување околу 45 минути. Прилагодливата дизна овозможува употреба во хоризонтална и вертикална положба во сите работнати ситуации. Погодно е за лепење на различни материјали, како што се метал (незаштитен, лакиран и со антикорозивна заштита), дрво, полиестер, кожа, вештачка кожа, текстил, винил, гума, пенаста гума, полиетерски и полиестерски пени. Исто така погодно е и за лепење на РЕ фолии, како и на материјали за покривање и пакување.

  Примена:

  Лепење

  Упатство за употреба:

  1.  Работната температура на лепилото и материјалот треба да биде помеѓу 18°C и 25°C.

  2.  Исчистете ги, одмастете ги и исушете ги површините кои ги лепите, а околните површини заштитете ги со хартија.

  3.  Пред употреба добро протресете ја боцата.

  4.  Боцата држете ја во вертикална положба и прскајте на растојание од 15 до 25 cm. Нанесете рамномерен слој од лепилото по целата површина. 5.  Пред да ги составите деловите, почекајте растворувачот да испари (5-15 min).

  Напомена: На впивлливи подлоги нанесете повеќе од еден слој.

  6.  По употреба, превтрете ја боцата наопаку и прскајте се додека млазницата не се испразни (околу 2 секунди).

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е погодно за лепење на мек РVС и РVС фолија. Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Хемиска основа: Стирен бутадиен гума (ЅВR). Голема почетна цврстина на лепење и висока температурна постојаност до +110°C. Потполно транспарентен по сушење. Време на сушење по спојување околу 45 минути. Прилагодливата дизна овозможува употреба во хоризонтална и вертикална положба во сите работнати ситуации. Погодно е за лепење на различни материјали, како што се метал (незаштитен, лакиран и со антикорозивна заштита), дрво, полиестер, кожа, вештачка кожа, текстил, винил, гума, пенаста гума, полиетерски и полиестерски пени. Исто така погодно е и за лепење на РЕ фолии, како и на материјали за покривање и пакување.

  Примена:

  Лепење

  Упатство за употреба:

  1.  Работната температура на лепилото и материјалот треба да биде помеѓу 18°C и 25°C.

  2.  Исчистете ги, одмастете ги и исушете ги површините кои ги лепите, а околните површини заштитете ги со хартија.

  3.  Пред употреба добро протресете ја боцата.

  4.  Боцата држете ја во вертикална положба и прскајте на растојание од 15 до 25 cm. Нанесете рамномерен слој од лепилото по целата површина. 5.  Пред да ги составите деловите, почекајте растворувачот да испари (5-15 min).

  Напомена: На впивлливи подлоги нанесете повеќе од еден слој.

  6.  По употреба, превтрете ја боцата наопаку и прскајте се додека млазницата не се испразни (околу 2 секунди).

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е погодно за лепење на мек РVС и РVС фолија. Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).