Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Индустриски чистач, 5l

  4.190 со ДДВ
  Индустриски чистач е универзално индустриско средство за чистење со примена во индустријата и занаетчиските дејности.Индустрискиот чистач се применува за отстранување на маснотиите од лимовите, отстранување на налепници и остаток од липило, а истотака може да се користи за припрема на површините пред лепење и заптивање.Истотака служи за разложување на остатоци од силикон. Ова средство е погодно и за отстранување на заштитните средства за конзервација, на пример кај дисковите за кочење.Брзо расвара масла , маснотии, восок, катран, не оставајќи им никаква шанса на тврдокорните нечистотии. Има пријатен мирис, не предизвикува корозија, перфектно чисти и одмастува.Средството е PH неутрално и не ги нагризува дланките.Не содржи FCKW и не ја загадува околината.Се пакува во канистар од 5l.
  Поништи избор
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Одлично чисти и разградува остатоци од масло, маснотии, восок, смолести нечистотии, отстранува остатоци од гума и силикон, остатоци од лепила на налепници и лепливи ленти со метална површина. Погоден е за отстранување на конзерванси од нови машински делови. Не нагризува материјали како алуминиум, месинг, нерѓосувачки челик. Без непријатни мириси за корисникот и околината. Не содржи ацетон, силикон и AOX.

  Примена:

  Подготовка на делови

  Упатство за употреба:

  1.  Напрскајте ги дековите кои сакате да ги исчистите и оставете кратко да делува.

  2.  Пребришете со сува и чиста крпа.

  3.  Во случај на осетливи површини напрскајте на крпа и пребришете.

  Напомена: Во случај на гумени и пластични делови, тестирајте ја компатибилноста на скриени места.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Може да нагриза лак. Боцата е под притисок, да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Одлично чисти и разградува остатоци од масло, маснотии, восок, смолести нечистотии, отстранува остатоци од гума и силикон, остатоци од лепила на налепници и лепливи ленти со метална површина. Погоден е за отстранување на конзерванси од нови машински делови. Не нагризува материјали како алуминиум, месинг, нерѓосувачки челик. Без непријатни мириси за корисникот и околината. Не содржи ацетон, силикон и AOX.

   Примена:

   Подготовка на делови

   Упатство за употреба:

   1.  Напрскајте ги дековите кои сакате да ги исчистите и оставете кратко да делува.

   2.  Пребришете со сува и чиста крпа.

   3.  Во случај на осетливи површини напрскајте на крпа и пребришете.

   Напомена: Во случај на гумени и пластични делови, тестирајте ја компатибилноста на скриени места.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Може да нагриза лак. Боцата е под притисок, да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Одлично чисти и разградува остатоци од масло, маснотии, восок, смолести нечистотии, отстранува остатоци од гума и силикон, остатоци од лепила на налепници и лепливи ленти со метална површина. Погоден е за отстранување на конзерванси од нови машински делови. Не нагризува материјали како алуминиум, месинг, нерѓосувачки челик. Без непријатни мириси за корисникот и околината. Не содржи ацетон, силикон и AOX.

  Примена:

  Подготовка на делови

  Упатство за употреба:

  1.  Напрскајте ги дековите кои сакате да ги исчистите и оставете кратко да делува.

  2.  Пребришете со сува и чиста крпа.

  3.  Во случај на осетливи површини напрскајте на крпа и пребришете.

  Напомена: Во случај на гумени и пластични делови, тестирајте ја компатибилноста на скриени места.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Може да нагриза лак. Боцата е под притисок, да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C.