Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HSW 100, подмачкувач во спреј, 500ml

  Белата маст во спреј HSS 100 со благ мирис, има универзална употреба. Овој висококвалитетен подмачкувач е произведен со мешање на калциумски и литиумски масти, од минерално базно масло. Добро штити од вода и влага и ефикасно го намалува триењето во површините кои се подмачкуваат. Ова средство практично се применува благодарение на млазницата која може да се врти за 360 степени и цевчето за примена во непристапни места.
  Каталошки број: 0893104500
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Високо квалитетен подмачкувач произведен со мешање на калциумови и литиумови масти од минерално базно масло. Добро прилепува на површината која се подмачкува, штити од вода и влага. Ефикасно го намалува абењето и триењето во споевите кои се подмачкуваат. Спречува шкрипење и штити од корозија. Не оштетува гума. Не протекува на вертикални површини. Благ мирис.

  Температурна отпорност: до + 100°C.

  Боја: Бела.

  Упатство за употреба:

  1.  Пред употреба добро протресе ја боцата.

  2.  Нанесете маст (подмачкувач) во доволни количини на деловите кои ги подмачкувате со прскање на оддалеченост од 15 -20 cm.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Високо квалитетен подмачкувач произведен со мешање на калциумови и литиумови масти од минерално базно масло. Добро прилепува на површината која се подмачкува, штити од вода и влага. Ефикасно го намалува абењето и триењето во споевите кои се подмачкуваат. Спречува шкрипење и штити од корозија. Не оштетува гума. Не протекува на вертикални површини. Благ мирис.

  Температурна отпорност: до + 100°C.

  Боја: Бела.

  Упатство за употреба:

  1.  Пред употреба добро протресе ја боцата.

  2.  Нанесете маст (подмачкувач) во доволни количини на деловите кои ги подмачкувате со прскање на оддалеченост од 15 -20 cm.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија