Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HSS спирална бургија за челик, Standard

  Валана спирална бургија HSS со стандардно цилиндрично јадро и аглол на врвот од 118 степени, се користи за дупчење на градежен челик со цврстина на затегање до 800 N/mm2, лиен челик, како и местата каде што не е потребна голема прецизност на отворот. Оваа бургија калена во пареа може да се променува на столбни, електрични, индустриски и батериски дупчалки. Пред почетокот на дупчењето со оваа бургија, неопходно е обележување на местото со точкаст обележувач. Вкупната должина на бургијата изнесува 34 mm, дијаметарот на бургијата е 1 mm, а должината на жлебот за струготина е 12 mm.
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  БрендStandard
  MAX длабочина на бушењеDx5
  Обработка/СлоевиКалена во пареа
  Агол на врвот118°
  Начин на производствоваљани
  Материјалчелик
  Материјал на бургијаHSS
  СтандардDIN338
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  БрендStandard
  MAX длабочина на бушењеDx5
  Обработка/СлоевиКалена во пареа
  Агол на врвот118°
  Начин на производствоваљани
  Материјалчелик
  Материјал на бургијаHSS
  СтандардDIN338
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија