Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  FRESH&CLEAN - Чистач и освежувач на клима системи

  0 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  2 во 1 мирисна активна пена за чистење и освежување на клима уредите како и неутрализација на непријатните мириси. Продира во нечистотијата и ја отстранува од сите непристапни места. Посебно погодно за чистење на вентилациски канали. По чистењето обезбедува пријатен освежувачки мирис.
  Документи
  Каталошки број: 789376400E
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Начин на употреба: При употреба во моторни возила да се отворат прозорците и да се избегнува вдишување на испарувањата. За сушење на изменувачот на топлина пред чистење да се исклучи клима уредот; да се вклучи рециркулација на возухот, да се намести температурата на max. и да се насочи дувањето во подрачјето на нозете; да се намести на макс. брзината на вентилаторот; да се остави возилото околу 10 мин. во такви услови. Потоа да се исклучи возилото и клима уредот. Да се извади полен-филтерот и со помош на апликаторското црево директно на изменувачот на топлина да се испрска околу пола содржина  а остатокот да се испразни низ отворите на вентилациските канали. Да се почека околу 20 мин. средството потполно да дејствува и да не се вклучува вентилаторот. Повторно да се постави полен филтерот. При употреба кај „split“ системите – клима уреди во објектите, да се извади поклопецот и да се испразни содржината директно на изменувачот на топлина.

  Препорака:  Чистење и освежување на клима системите да се прави два пати годишно. Кај моторните возила на секои поминати 15000 км и при секоја замена на полен филтерот.

  Овие упатства се само препораки кои се базирани на наши искуства. Советуваме пред употреба да направите тестирање. За дополнителни информации погледнете ги информациите за производот.

  Рок на употреба: Неограничен

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Начин на употреба: При употреба во моторни возила да се отворат прозорците и да се избегнува вдишување на испарувањата. За сушење на изменувачот на топлина пред чистење да се исклучи клима уредот; да се вклучи рециркулација на возухот, да се намести температурата на max. и да се насочи дувањето во подрачјето на нозете; да се намести на макс. брзината на вентилаторот; да се остави возилото околу 10 мин. во такви услови. Потоа да се исклучи возилото и клима уредот. Да се извади полен-филтерот и со помош на апликаторското црево директно на изменувачот на топлина да се испрска околу пола содржина  а остатокот да се испразни низ отворите на вентилациските канали. Да се почека околу 20 мин. средството потполно да дејствува и да не се вклучува вентилаторот. Повторно да се постави полен филтерот. При употреба кај „split“ системите – клима уреди во објектите, да се извади поклопецот и да се испразни содржината директно на изменувачот на топлина.

  Препорака:  Чистење и освежување на клима системите да се прави два пати годишно. Кај моторните возила на секои поминати 15000 км и при секоја замена на полен филтерот.

  Овие упатства се само препораки кои се базирани на наши искуства. Советуваме пред употреба да направите тестирање. За дополнителни информации погледнете ги информациите за производот.

  Рок на употреба: Неограничен