Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Дијамантска плоча за сечење на асфалт

  Дијамантската плоча за асфалт ZEBRA е специјално развиен дијамантски диск за сечење за суво и мокро сечење во нискоградбата. Овој дијамантски диск за сечење со ковани сегменти за сечење е наменет за сечење асфалт и други високо-абразивни средства, а најчесто се користи кај сечење на бетон, бетонски блокови, малтер, гипс, силикатни цигли. Кованите дијамантски сегменти на овој диск се ласерски заварени и имаат заштита за системот за заварување три сегмента подлабоко во плочата. Овој дијамантски диск за сечење се состои од 18 сегменти со висина од 10mm, има дијаметар од 300mm, додека максималниот број на вртежи на овој диск за сечење изнесува 6400 вртежи во минута.
  Поништи избор
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  БрендZEBRA
  НаменаАсфалт
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  БрендZEBRA
  НаменаАсфалт