Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Cut+Cool ULTRA Емулзионо масло за ладење, 5 l

  CUT+COOL емулзија е универзално средство за ладење и подмачкување со исклучителен ефект на испирање, чисти површини, машини, алати без валкање наосетливите сензори.Брагодарејќи на добрите својства на подмачкување овозможува високо перформанси на режење, го намалува триењето и дава можност за поголема брзина на режење.Штити од бактерии и корозија, нежна е со кожа и дава екстремно ниска пенливост.
  Каталошки број: 0893050030
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Полусинтетичко средство за ладење и подмачкување кое се меша со вода, за примена кај лесно до средно тешко сечење/стругање челик, лиено железо, алуминиумски легури, обоени метали. Универзално употреблив кај сите машини за глодање, брусење и CNC обработни центри. Исто така, употребливо и при релативно ниска тврдост на водата. Погодно за внатрешно ладење и кај пумпи под висок притисок. Ги исполнува барањата на ТRGS 611. Не содржи бор, амини, хлор и формалдехид. Овозможува високи перформанси при сечење, благодарение на одличните особини на ладење и намалување на триењето (редуцирање на температурата во текот на обработка). Ги штити алатот, машините и работните предмети од корозија, дури и при ниска концентрација. Високата стабилност на емулзијата и отпорноста на микроорганизми овозможува долг век на траење и минимално одржување. Поради содржината на високо квалитетни емулгатори во масло, веднаш по додавањето на маслото во вода, се создава стабилна емулзија што е видливо во процесот на припрема (без остатоци на микро капки од масло).

  Упатство за употреба:

  Подготовка на нова емулзија:

  1.  За да ја остраните старата емулзија и постоечките габи од системот, со соодветно средство, исперете го резервоарот и системот за транспорт на емулзијата, како и сите површини на машината по која емулзијата се нанесува. Препорачуваме употреба на ВМF чистач арт. бр. 0893118.

  2.  Додајте вода во резервоарот.

  Напомена: СЕКОГАШ додавајте потребна количина на масло во водата според видот на обработка.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: При замена на средството за ладење и подмачкување, машината за обработка задолжително да се исчисти. Емулзионото масло да се меша со чиста вода од чешма. Да се додаде средството (концентратот) во водата, а не обратно. Осетливо на мрзнење, да се чува на температура повисока од +5⁰C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Полусинтетичко средство за ладење и подмачкување кое се меша со вода, за примена кај лесно до средно тешко сечење/стругање челик, лиено железо, алуминиумски легури, обоени метали. Универзално употреблив кај сите машини за глодање, брусење и CNC обработни центри. Исто така, употребливо и при релативно ниска тврдост на водата. Погодно за внатрешно ладење и кај пумпи под висок притисок. Ги исполнува барањата на ТRGS 611. Не содржи бор, амини, хлор и формалдехид. Овозможува високи перформанси при сечење, благодарение на одличните особини на ладење и намалување на триењето (редуцирање на температурата во текот на обработка). Ги штити алатот, машините и работните предмети од корозија, дури и при ниска концентрација. Високата стабилност на емулзијата и отпорноста на микроорганизми овозможува долг век на траење и минимално одржување. Поради содржината на високо квалитетни емулгатори во масло, веднаш по додавањето на маслото во вода, се создава стабилна емулзија што е видливо во процесот на припрема (без остатоци на микро капки од масло).

  Упатство за употреба:

  Подготовка на нова емулзија:

  1.  За да ја остраните старата емулзија и постоечките габи од системот, со соодветно средство, исперете го резервоарот и системот за транспорт на емулзијата, како и сите површини на машината по која емулзијата се нанесува. Препорачуваме употреба на ВМF чистач арт. бр. 0893118.

  2.  Додајте вода во резервоарот.

  Напомена: СЕКОГАШ додавајте потребна количина на масло во водата според видот на обработка.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: При замена на средството за ладење и подмачкување, машината за обработка задолжително да се исчисти. Емулзионото масло да се меша со чиста вода од чешма. Да се додаде средството (концентратот) во водата, а не обратно. Осетливо на мрзнење, да се чува на температура повисока од +5⁰C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија