Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  BMF Машински чистач, 5l

  3.290 со ДДВ
  BMF е универзално средство за чистење и одмастување на подови, делови од машини и возила. Ова средство може да се нанесува механички, рачно или под голем притисок. Добро раствора масти и масла, не ги оштетува површините на материјалот на кој се нанесува, боја, гума и пластика. Ова средство не ја загадува околината и не содржи силикон.
  Каталошки број: 08931182
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Одлично одмастува и не е штетен за материјалите кои се обработуваат. Не оштетува лак, гума и пластика. Не содржи фосфати, рстворувачи или агресивни средства. Го задоволува German Ecological Standard Test B 5105 за одвојување на нечистотиите од отпадните води. Многу добра биоразградливост. Може да го употребувате рачно, во машини за миење подови и во уреди за миење под притисок. Не содржи силикон и AOX. Во зависност од степенот на валканост се разредува со вода во потребниот сооднос. Топлата вода ја зголемува ефикасноста на чистење.

  Примена:

  Подготовка на делови

  Упатство за употреба:

  Во зависност од степенот на валканост и начинот на употреба, припремете ги следните концентарции на воден раствор.

  1. Рачно чистење: 3-50%
  2. Уреди под видок притисок: 3-5 %
  3. Уреди за миење подови: 3-10%
  4. Растворете во топла вода за да ја зголемите ефикасноста на чистењето.

  Напомена: Задолжително исплакнете со вода после чистење.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е погоден за употреба во машини за миење подови со вакум пумпа. Да се чува на температура од +8°C до +21°C.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Одлично одмастува и не е штетен за материјалите кои се обработуваат. Не оштетува лак, гума и пластика. Не содржи фосфати, рстворувачи или агресивни средства. Го задоволува German Ecological Standard Test B 5105 за одвојување на нечистотиите од отпадните води. Многу добра биоразградливост. Може да го употребувате рачно, во машини за миење подови и во уреди за миење под притисок. Не содржи силикон и AOX. Во зависност од степенот на валканост се разредува со вода во потребниот сооднос. Топлата вода ја зголемува ефикасноста на чистење.

   Примена:

   Подготовка на делови

   Упатство за употреба:

   Во зависност од степенот на валканост и начинот на употреба, припремете ги следните концентарции на воден раствор.

   1. Рачно чистење: 3-50%
   2. Уреди под видок притисок: 3-5 %
   3. Уреди за миење подови: 3-10%
   4. Растворете во топла вода за да ја зголемите ефикасноста на чистењето.

   Напомена: Задолжително исплакнете со вода после чистење.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е погоден за употреба во машини за миење подови со вакум пумпа. Да се чува на температура од +8°C до +21°C.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Одлично одмастува и не е штетен за материјалите кои се обработуваат. Не оштетува лак, гума и пластика. Не содржи фосфати, рстворувачи или агресивни средства. Го задоволува German Ecological Standard Test B 5105 за одвојување на нечистотиите од отпадните води. Многу добра биоразградливост. Може да го употребувате рачно, во машини за миење подови и во уреди за миење под притисок. Не содржи силикон и AOX. Во зависност од степенот на валканост се разредува со вода во потребниот сооднос. Топлата вода ја зголемува ефикасноста на чистење.

  Примена:

  Подготовка на делови

  Упатство за употреба:

  Во зависност од степенот на валканост и начинот на употреба, припремете ги следните концентарции на воден раствор.

  1. Рачно чистење: 3-50%
  2. Уреди под видок притисок: 3-5 %
  3. Уреди за миење подови: 3-10%
  4. Растворете во топла вода за да ја зголемите ефикасноста на чистењето.

  Напомена: Задолжително исплакнете со вода после чистење.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е погоден за употреба во машини за миење подови со вакум пумпа. Да се чува на температура од +8°C до +21°C.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија