Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за заварување, REL 160, 160A

  13.490 со ДДВ
  Дигитален апарат за заварување REL (MMA) со помош на модерна IGBT технологија, што овозможува стабилно работење и покрај варијациите на напонот во електричната мрежа. Уредот се карактеризира со функции на Arc Force, Hot Start и Anti Stick, кои овозможуваат лесно да се запали електродата, полесно се одржува лакот и се спречува лепењето на електродата на работното парче за време на заварувањето. есно пренослив благодарение на неговите мали димензии и тежина од само 3 кг. Уредот бара еднофазна врска, каде што малата вредност на референтната струја овозможува работа на инсталацијата со осигурувач од 16А.
  Каталошки број: WAZR1
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  ↓ Назив↓ Вредност
  Max. Струја на заварување160 A
  Интермитенција на 160A и 40°C20 %
  Интермитенција на 92A и 40°C60 %
  Класа на заштитаIP 21S
  Класа на изолацијаH (180 °C)
  Max. пречник на електрода2.5mm (3.2mm*)
  Попречен пресек на каблите16 mm²
  Тежина3 kg
  Напон на отворено коло68 V
  Минимална сила на генераторот kVA8 kVA
  Димензии ДxШxВ cm31,5 x 10,2 x 17,6
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • ↓ Назив↓ Вредност
   Max. Струја на заварување160 A
   Интермитенција на 160A и 40°C20 %
   Интермитенција на 92A и 40°C60 %
   Класа на заштитаIP 21S
   Класа на изолацијаH (180 °C)
   Max. пречник на електрода2.5mm (3.2mm*)
   Попречен пресек на каблите16 mm²
   Тежина3 kg
   Напон на отворено коло68 V
   Минимална сила на генераторот kVA8 kVA
   Димензии ДxШxВ cm31,5 x 10,2 x 17,6
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *
  ↓ Назив↓ Вредност
  Max. Струја на заварување160 A
  Интермитенција на 160A и 40°C20 %
  Интермитенција на 92A и 40°C60 %
  Класа на заштитаIP 21S
  Класа на изолацијаH (180 °C)
  Max. пречник на електрода2.5mm (3.2mm*)
  Попречен пресек на каблите16 mm²
  Тежина3 kg
  Напон на отворено коло68 V
  Минимална сила на генераторот kVA8 kVA
  Димензии ДxШxВ cm31,5 x 10,2 x 17,6