Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за заварување, MIG160

  26.950 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  Дигитален апарат за заварување MIG/MAG i REL (MMA) постапка со помош на новата IGBT технологија, што овозможува стабилно работење и покрај варијациите на напонот во електричната мрежа. Интегрираниот додавач на жица овозможува употреба на ролна од 5 кг со максимален дијаметар на жицата од 0,8 мм. Можност за работа со наполнета жица во NO GAS режим. Евро приклучокот и Binzel MB 15 AK горилник 3m долг како стандардна достава. Уредот бара еднофазна врска, каде што малата вредност на референтната струја овозможува работа на инсталацијата со осигурувач од 16А. Уредот се испорачува без кабел за електрода.
  Документи
  Каталошки број: WAZM1
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.
  Назив↓ Вредност
  Должина на кабелот за маса2m
  Интермитенција Imax, 40°C20 %
  Интермитенција 60%, 40°C75 A
  Класа на заштитаIP 21S
  НАпон на отворено коло68 V
  Влезна сила kVA6.6 kVA
  Потребна моќност на агрегатот8 kVA
  Iref12.7 A
  Осигурач16 A
  Max. пречник на жицаØ 0.8 mm
  Попречен пресек на кабел16 mm²
  Маса9,8 kg
  Димензии ДxШxВ cm45 x 19,5 x 29
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Назив↓ Вредност
  Должина на кабелот за маса2m
  Интермитенција Imax, 40°C20 %
  Интермитенција 60%, 40°C75 A
  Класа на заштитаIP 21S
  НАпон на отворено коло68 V
  Влезна сила kVA6.6 kVA
  Потребна моќност на агрегатот8 kVA
  Iref12.7 A
  Осигурач16 A
  Max. пречник на жицаØ 0.8 mm
  Попречен пресек на кабел16 mm²
  Маса9,8 kg
  Димензии ДxШxВ cm45 x 19,5 x 29