Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  AL 1100 спреј, 300ml

  1.250 со ДДВ
  AL 1100 е средство за подмачкување кое е отпорно на висок притисок и температури од -80 степени до +1100 степени.Ова висококвалитетно средство кое е на база на бакар и алуминиум го спречува зарибувањето , ладното заварување, абењето и корозијата. Отпорно е на вода, бази и киселини.Се користи за заштита на дихтунзи, навојни споеви на делови од издувните системи, полови на акумулатори...
  Каталошки број: 08931100
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Високо ефикасен подмачкувач кои содржи алуминиум, бакар и ЕР адитиви за заштита од зарибување, запекување и корозија при изложеност на високи температури и притисок. Ја олеснува монтажата и демонтажата на навојни споеви. Спречува појава на „ладно заварување“ кај различни материјали. Температурна отпорност од -80°C до +1100°C. Постојан на вода, бази и киселини. Може да се применува на сопирачки (диск плочките на задна страна, деловите за прицврстување и поединечни делови), полови на акомулатор, заптивки (спречува запекување на крути заптивки), полжавести споеви, лежишта , подвижни споеви, зглобови, лизгачки површини итн.

  Упатство за употреба:

  1.  Темелно исчистете ги површините кои ги подмачкувате. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење (видете Чистење и одмастување делови и површини).

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го третираното место рамномерно на оддалеченост од 20-30 cm.

  4.  Доколку користите туба или конзерва, нанесете го подмачкувачот рамномерно со четка на третираното место.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска, односно нанесува со четка на стаклени површини. Да не се користи кај сензорски систем за сопирање. Да не се изложува на температура повисока од +50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Високо ефикасен подмачкувач кои содржи алуминиум, бакар и ЕР адитиви за заштита од зарибување, запекување и корозија при изложеност на високи температури и притисок. Ја олеснува монтажата и демонтажата на навојни споеви. Спречува појава на „ладно заварување“ кај различни материјали. Температурна отпорност од -80°C до +1100°C. Постојан на вода, бази и киселини. Може да се применува на сопирачки (диск плочките на задна страна, деловите за прицврстување и поединечни делови), полови на акомулатор, заптивки (спречува запекување на крути заптивки), полжавести споеви, лежишта , подвижни споеви, зглобови, лизгачки површини итн.

   Упатство за употреба:

   1.  Темелно исчистете ги површините кои ги подмачкувате. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење (видете Чистење и одмастување делови и површини).

   2.  Пред употреба протресе ја боцата.

   3.  Испрскајте го третираното место рамномерно на оддалеченост од 20-30 cm.

   4.  Доколку користите туба или конзерва, нанесете го подмачкувачот рамномерно со четка на третираното место.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска, односно нанесува со четка на стаклени површини. Да не се користи кај сензорски систем за сопирање. Да не се изложува на температура повисока од +50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Високо ефикасен подмачкувач кои содржи алуминиум, бакар и ЕР адитиви за заштита од зарибување, запекување и корозија при изложеност на високи температури и притисок. Ја олеснува монтажата и демонтажата на навојни споеви. Спречува појава на „ладно заварување“ кај различни материјали. Температурна отпорност од -80°C до +1100°C. Постојан на вода, бази и киселини. Може да се применува на сопирачки (диск плочките на задна страна, деловите за прицврстување и поединечни делови), полови на акомулатор, заптивки (спречува запекување на крути заптивки), полжавести споеви, лежишта , подвижни споеви, зглобови, лизгачки површини итн.

  Упатство за употреба:

  1.  Темелно исчистете ги површините кои ги подмачкувате. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење (видете Чистење и одмастување делови и површини).

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го третираното место рамномерно на оддалеченост од 20-30 cm.

  4.  Доколку користите туба или конзерва, нанесете го подмачкувачот рамномерно со четка на третираното место.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска, односно нанесува со четка на стаклени површини. Да не се користи кај сензорски систем за сопирање. Да не се изложува на температура повисока од +50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).