Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  A/C LEAK STOP EXTREME Средство за заптивање на клима системи

  1.990 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  Адитив за заптивање на гумени делови. Се користи за заптивање на О- прстен, цевки и други надворешни елементи изработени од гума во систем со R134a. Компатибилен е со PAG i естер маслата.
  Документи
  Каталошки број: 789276402E
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Употреба:

  • Подготовка:

  1. Да се најде приклучокот за низок притисок на клима системот на возилото и да се отстрани заштитниот поклопец.

  2. Да се приклучи сервисниот уред и да се вакумира клима системотна автомобилот 5 мин. за да достигне вредност 1 бар.

  3. Да се запре со вакумирање и да се провери дали системот е во можност да го задржи нивото на вакуум во период од 4 минути.

  4. Ако системот не е во можност да го издржи нивото на вакуум тоа значи дека пукнатината е преголема и не е можно да се поправи системот со ЕXTREME средството.

  • Примена :

  1. Да се направи прелиминарен тест како опишаното во „подготовка“

  2. Да се вакумира клима системот на возилото

  3. Да се отстрани заштитниот поклопец од EXTREME кертриџот (сл. 1)

  4. Да се приклучи адаптерот за аплицирање на адитивот (сл. 2)

  5. Да се приклучи кертриџот на приклучокот за низок притисок на клима системот на возилото и да се вбризга целата содржина (сл.  3)

  6. За возила без приклучок за низок притисок да се користи специјален адаптер бр. на арт. 0764 000 117 (пр. Renault)

  7. Да се исклучи адаптерот за аплицирање

  8. Да се наполни клима системот на автомобилот

  9. Да се вклучи клима системот на автомобилот на максимално ниво и да се остави да работи минимум 30 минути

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Употреба:

  • Подготовка:

  1. Да се најде приклучокот за низок притисок на клима системот на возилото и да се отстрани заштитниот поклопец.

  2. Да се приклучи сервисниот уред и да се вакумира клима системотна автомобилот 5 мин. за да достигне вредност 1 бар.

  3. Да се запре со вакумирање и да се провери дали системот е во можност да го задржи нивото на вакуум во период од 4 минути.

  4. Ако системот не е во можност да го издржи нивото на вакуум тоа значи дека пукнатината е преголема и не е можно да се поправи системот со ЕXTREME средството.

  • Примена :

  1. Да се направи прелиминарен тест како опишаното во „подготовка“

  2. Да се вакумира клима системот на возилото

  3. Да се отстрани заштитниот поклопец од EXTREME кертриџот (сл. 1)

  4. Да се приклучи адаптерот за аплицирање на адитивот (сл. 2)

  5. Да се приклучи кертриџот на приклучокот за низок притисок на клима системот на возилото и да се вбризга целата содржина (сл.  3)

  6. За возила без приклучок за низок притисок да се користи специјален адаптер бр. на арт. 0764 000 117 (пр. Renault)

  7. Да се исклучи адаптерот за аплицирање

  8. Да се наполни клима системот на автомобилот

  9. Да се вклучи клима системот на автомобилот на максимално ниво и да се остави да работи минимум 30 минути