Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Заварување

  Popular products from category Заварување

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Апарат за REL заварување EWI 160

  5952001160
  26.990 ДЕН со ДДВ
  Апарат за заварување - инвертер е дигитално контролиран инвертер со најновата IGBT технологија, која му овозможува работа при големи варијации на напон. Дава можност за заварување со процесите REL и TIG. Покрај наведената IGBT технологија, се какатеризира и со Anti-Stick што оневозможува лепење на електродите на работното парче, Hot-Start кој обезбедува безбедно палење на електродите, како и можност за работа со тешко топливи електроди. Максималната струја на заварување е 16А. Класата на изолација е H (до 18 степени) и има 3м кабел за маса и електрода. Тежината на уредот е 4,6кг.

  Електрода рутилна

  184 ДЕН со ДДВ

  Жица за заварување CO2

  173 ДЕН со ДДВ

  Кецела за заварување

  0984312100
  850 ДЕН со ДДВ
  Престилката за заварување од шпалт кожа со заштита на градите претставува идеална заштита од посекотини и абразија. Има примена во разни активности почнувајќи од лимарски и стаклени изработки, преку изработка на моторни возила, па се до бродоградба и машинство.

  Ракавици за заварување, Кожни, SHIELDER-Weld

  5984325910
  390 ДЕН со ДДВ

  Автоматска маска за заварување, Veldo

  0984700660
  3.490 ДЕН со ДДВ
  Veldo black автоматска маска за заварување изработена од високо квалитетна пластика отпорна на кршење. Содржи два оптички сензори со брзина 1/25 с. Напојувањето на маската се врши со соларни ќелии. Veldo black автоматската маска има режим за заварување и режим за дупчење. Изработена е во согласност со стандардите CE, ANSI, CSA и AS/NZS.

  Заварување