Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштитни ракавици, Nitril

  Карактеристики:

  Не содржат пудра и латекс. Може да се носат двострано. Отпорни се на масти, бензин, дизел гориво, многу киселини и масла. Издржливи, со добра механичка отпорност и голема
  еластичност. Практичен дозер – пакување 100 пара. Една ракавица одговара и на десната и на левата рака.

  Намена:

  Боење, полирање, хемиска и електрична индустрија, чистење, одржување, работи со висок ризик од хемикалии (авто индустрија).

   

  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *