Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштитни чевли (S1, S1P, S2, S3)

  Популарни артикли од категоријата Заштитни чевли (S1, S1P, S2, S3)

  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Piva S1

  Заштитните чевли Piva со S1 степен на заштита се изработени од црна кожа. Внатрешната постава е од удобен и мек текстил. Имаат челична капа како заштита од механички повреди. Заменливата антистатичка влошка анатомски е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Имаат антистатички, противлизгачки двослоен полиуретански ѓон, отпорен на дејства на масло. Во делот на петата поседуваат шок апсорбер.

  Rea S1

  REA плитките работни чевли содржат S1 ниво на заштита, изработени се од кожа и текстил со челична заштитна капа, без меѓуѓон.

  • Двослоен ѓон против лизгање (PU/PU)

  • Отпорен на масло и антистатички ѓон

  • Амортизер на енергија во пределот на петицата

  • Пареопропустлива облога

  • Анатомски заменлива влошка

  Monza S1P

  Заштитните чевли Monza со S1P степен на заштита се направени од антилоп кожа во комбинација со најлон и 3М рефлектирачки ленти на петата. Поседуваат челична капа која ги штити прстите од механички повреди и челичен меѓуѓон кој штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава е од удобен и мек текстил. Заменливата антистатичка влошка е анатомски дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е нелизгачки, полиуретански и еднослоен, отпорен на дејства на масло. Во делот на петата има апсорбер на енергија.

  Pegazus S1P

  Заштитни чевли Pegazus со S1P степен на заштита, изработени од црна кожа. Поседуваат челична капа која ги штити прстите од механички повреди и челичен меѓуѓон кој штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава од 3D текстил AIR ACTIVE овозможува кожата да дише и ја зголемува удобноста во текот на носењето. Заменливата антистатичка влошка е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е изработен од два слоја полиуретан. Отпорен е на дејства на масло, нелизгачки е и поседува шок апсорбер во делот на петата.

  SUMMER S1P

  Безбедносна чевла SUMMER S1P има изглед и дизајн на спортска чевла, но станува збор за чевла која дава заштита. Направена е од комбинација TPU i најлон со специјални појачувања на прстите и петата. Има композитна капа и кевларски меѓуѓон. Имаанатомска влошка. Ѓонот е направен од двослоен PU, антистатик, не проклизува и има шок абсорбер во пределот на петата. Тежина 620g по парче за број 42 EN ISO 20345.

  Grigio S1P

  Заштитни чевли изработени од комбинација од антилоп кожа и најлон. Имаат композитна заштитна капа и меѓуѓон од кевлар. Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Достапни во длабока и во плитка варијанта. Големина 36-47 EN ISO 20345

  Lava S1P

  Чевлите за заварување LAVA содржат S1P ниво на заштита, изработени од црна кожа со композитнa капа и кевларски меѓуѓон.

   

  • Анти-лизгачки двослоен ѓон (PU/PU) SRC
  • Амортизер на енергија во пределот на петицата
  • Внатрешен материјал „Хонг Конг 3D“
  • Кевларска заштита од пенетрација на туѓи тела

  Cyclone S1P

  Заштитните чевли Cyclone со S1P степен на заштита се изработени од антилоп кожа во комбинација со најлон и 3M рефлектирачки ленти. Поседуваат челична капа која ги штити прстите од механички повреди и челичен меѓуѓон кој штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава е од удобен и мек текстил. Заменливата антистатичка влошка анатомски е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е нелизгачки, полиуретански, еднослоен и отпорен на дејства на масло. Во делот на петата има апсорбер на енергија.

  Solano

  Заштитни чевли Solano со S3 степен на заштита се изработени од комбинација на текстил кој не пропушта пареа и превртена говедска кожа која е водоотпорна. Текстилната постава не пропушта пареа и е отпорна на абразија, а поседува и заменлива антистатичка влошка. Воедно има и рефлектирачки детали, композитна капа и меѓуѓон од кевлар за заштита од пробивање на надворешни тела. Овие чевли се 100% METAL FREE (не содржат метални делови). Нелизгачкиот антистатички ѓон со двојна густина е произведен од полиуретан и е отпорен на нафта и масло. Има шок апсорбер во делот на петата за дополнителна удобност при носењето.

  Mia S1P

  Кожни заштитни чевли со челична капа и челичен меѓуѓон за заштита од пробивање на надворешни тела. Поставени со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Ултра лесни. Достапни во длабока и плитка варијанта. Големина 36-48 EN ISO 20345

  Invader S1P

  Заштитните водоотпорни плитки чевли од брендот Aimont се изработени од антилоп кожа отпорна на абење. Поставени се со 3D материјал кој е абразивен, со антигабични својства, мек е и пропушта воздух. Заштитна капа Light plus - полимерна. Композитен меѓуѓон на база на керамика и арамид, флексибилен и лесен. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката VENTO PLUS е анатомска, антигабична и антистатичка. Ултра лесни. Не содржат метал (METAL FREE). Големина 38-47 EN ISO 20345

  Zoro S1P

  Заштитните чевли Zoro со S1P степен на заштита се изработени од превртена кожа во комбинација со најлон. Поседуваат композитна капа која ги штити прстите од механички повреди, а меѓуѓонот од кевлар штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава е од удобен и мек 3D текстил кој овозможува кожата да дише. Заменливата антистатичка влошка е анатомски дизајнирана така што пружа максимална удобност. Двослојниот полиуретански ѓон е отпорен на дејства на масло и абразија и поседува шок апсорбер во делот на петата. Чевлите не содржат метални делови и во целост се без метал (METAL FREE).

  Oxygen S1P

  Заштитните водоотпорни плитки чевли од брендот Aimont се изработени од специјална мека антилоп кожа со мрежест текстил кој го пропушта воздухот. Поставени се со OVER DRY материјал кој е антиабразивен, со антигабични својства, мек е и пропушта воздух. Заштитна капа ALU LITE - алуминиумска со мембрана која дише. Композитен меѓуѓон на база на керамика и арамид, флексибилен и лесен. Ѓонот е изработен од мека E-TPU Infinergy® пена, удобен е за носење во текот на подолг временски период, отпорен е на абење, на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Ѓонот VIGORX ја враќа енергијата и ја подобрува циркулацијата. Влошката COMFORT PLUS е анатомска, антигабична и антистатичка. Ултра лесни. Големина 35-47 EN ISO 20345

  Sintra S1P

  Заштитните чевли Sintra со S1P степен на заштита се изработени од превртена кожа со перфорација. Поседуваат композитна капа која ги штити прстите од механички повреди и меѓуѓон од кевлар кој штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава е од удобен и мек 3D текстил кој овозможува кожата да дише. Заменливата антистатичка влошка анатомски е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Двослојниот полиуретански ѓон е отпорен на дејства на масла и абразија, а поседува и шок апсорбер во делот на петата.

  Заштитни чевли Olympia S1P ESD

  Ниска кожна обувка со водоотпорна мембрана R-DRY внатрешна постава против мирис, заштитна капа од фиберглас, непробоен меѓуѓон без метал, анатомска влошка со гел за апсорпција на удари и петицата останлива и антистатик. Нелизгачки ѓон од полиуретан со двојна густина. R-FRESH систем кој поттикнува циркулација на воздухот и го одржува стапалото суво.

  Phoenix S1P

  Заштитните сандали Phoenix со S1P степен на заштита се изработени од антилоп кожа со перфорација. Поседуваат композитна капа која ги штити прстите од механички повреди, а меѓуѓонот од кевлар штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава е од удобен и мек 3D текстил кој овозможува кожата да дише. Заменливата антистатичка влошка е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Двослојниот полиуретански ѓон е отпорен на дејства на масло и абразија и поседува шок апсорбер во делот на петата.

  Jogger S1P

  Заштитните патики Jogger S1P U во целост се изработени од антилоп кожа. Поставата е исто така од кожа, што на патиките им дава исклучителна удобност. Поседуваат челична капа за заштита на прстите од механички повреди. Заменливата антистатичка влошка е анатомски дизајнирана така што пружа максимална удобност.

  Заштитните патики Jogger S1P U во целост се изработени од антилоп кожа. Поставата е исто така од кожа, што на патиките им дава исклучителна удобност. Поседуваат челична капа за заштита на прстите од механички повреди.

  Заменливата антистатичка влошка е анатомски дизајнирана така што пружа максимална удобност.

  Ѓонот е изработен од TPU - термопластичен еластомер што му дава температурна отпорност на температури од - 40C до +100C.

  Нелизгачки се, отпорни на абразија и дејства на масло.

  Заштитни чевли Saslong Orange S1P ESD

  Низок чевел изработен со специјална ткаенина, висока издржливост R-TECH со флуоресцентни портокалови апликации. R-DRY внатрешна облога, во сива и флуоресцентна портокалова боја, обложен јазик, капа од фиберглас, непробоен меѓуѓон без метал, анатомска влошка, перфорирана, со гел што апсорбира удари на петицата, отстранлива, антистатичка.

  Заштитни чевли (S1, S1P, S2, S3)

  Close
  Filter by Clear All