Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Заштитни чевли

  Popular products from category Заштитни чевли

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Havoc

  3.990 со ДДВ
  Заштитните водоотпорни плитки чевли од брендот Aimont се изработени од специјален PUTEK материјал кој значително го пропушта воздухот и е отпорен на абење. Поставени се со 3D материјал кој е антиабразивен, со антигабични својства, мек е и пропушта воздух. Заштитна капа Light plus - полимерна. Композитен меѓуѓон на база на керамика и арамид, флексибилен и лесен. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката VENTO PLUS е анатомска, антигабична и антистатичка. Ултра лесни. Големина 35-47 EN ISO 20345

  Ultra S3

  7.690 со ДДВ
  Заштитните водоотпорни плитки чевли од брендот Aimont се изработени од специјален PUTEK материјал кој значително го пропушта воздухот и е отпорен на абење. Поставени се со OVER DRY материјал кој е антиабразивен, со антигабични својства, мек е и пропушта воздух. Заштитна капа ALU LITE - алуминиумска со мембрана која дише. Композитен меѓуѓон на база на керамика и арамид, флексибилен и лесен. Ѓонот е изработен од мека E-TPU Infinergy® пена, удобен е за носење во текот на подолг временски период, отпорен е на абење, на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Ѓонот VIGORX ја враќа енергијата и ја подобрува циркулацијата. Влошката COMFORT PLUS е анатомска, антигабична и антистатичка. Ултра лесни. Големина 35-47 EN ISO 20345

  Azzuro

  2.790 со ДДВ 3.190 со ДДВ
  Работни водоотпорни патики изработени од специјален PUTEK материјал кој значително го пропушта воздухот и е отпорен на абење. Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Ултра лесни. Големина 38-47 EN ISO 20345

  Jogger Black

  3.520 со ДДВ
  Работните чевли Jogger Black со O1 степен на заштита се направени од комбинација на превртена кожа и текстил. Внатрешната постава е од удобен и мек текстил. Заменливата антистатичка влошка е анатомски дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е изработен од TPU - термопластичен еластомер што му дава температурна отпорност на температури од - 40C до +100C. Нелизгачки се, отпорни на абразија и дејства на масло. Не содржат метални делови, во целост се METAL FREE. Поседуваат шок-апсорбер во делот на петата.

  Poluks

  4.080 со ДДВ
  Заштитните чевли Poluks со S3 степен на заштита целосно се изработени од црна анилинска мазна кожа, која обезбедува водоотпорност на чевлите. Заштитната капа ги штити прстите од механички повреди, а меѓуѓонот од кевлар штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава од 3D текстил AIR ACTIVE овозможува кожата да дише и ја зголемува удобноста во текот на носењето. Заменливата антистатичка влошка анатомски е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Имаат антистатичен, нелизгачки двослоен полиуретански ѓон отпорен на дејства на масло, како и шок апсорбер во делот на петата. Внатрешниот полиуретански дел од ѓонот е мек и флексибилен, додека надворешниот дел е тврд, отпорен на абразија и пролизгување.

  Solano

  6.050 со ДДВ
  Заштитни чевли Solano со S3 степен на заштита се изработени од комбинација на текстил кој не пропушта пареа и превртена говедска кожа која е водоотпорна. Текстилната постава не пропушта пареа и е отпорна на абразија, а поседува и заменлива антистатичка влошка. Воедно има и рефлектирачки детали, композитна капа и меѓуѓон од кевлар за заштита од пробивање на надворешни тела. Овие чевли се 100% METAL FREE (не содржат метални делови). Нелизгачкиот антистатички ѓон со двојна густина е произведен од полиуретан и е отпорен на нафта и масло. Има шок апсорбер во делот на петата за дополнителна удобност при носењето.

  Заштитни чевли

  Filter by:

  Clear All
  Min: 235 Max: 7.690
  ден235 ден7690