Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштитна облека и обувки

  Популарни артикли од категоријата Заштитна облека и обувки

  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Lava S1P

  Чевлите за заварување LAVA содржат S1P ниво на заштита, изработени од црна кожа со композитнa капа и кевларски меѓуѓон.

   

  • Анти-лизгачки двослоен ѓон (PU/PU) SRC
  • Амортизер на енергија во пределот на петицата
  • Внатрешен материјал „Хонг Конг 3D“
  • Кевларска заштита од пенетрација на туѓи тела

  Кецела за заварување

  0984312100

  Престилката за заварување од шпалт кожа со заштита на градите претставува идеална заштита од посекотини и абразија. Има примена во разни активности почнувајќи од лимарски и стаклени изработки, преку изработка на моторни возила, па се до бродоградба и машинство.

  Заштита за раце при заварување

  0984312101
  Заштита за раце при заварување, изработена од шпалт кожа која е посебно погодна за заштита во работилници за заварување и стругање, ливници, металопреработувачки изработки. Се употребува со врзување на едниот ракав за другиот и е со должина од 56 сантиментри.

  Заштитна облека и обувки

  Close
  Filter by Clear All