Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштита при работа на височина

  Popular products from category Заштита при работа на височина

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Сигурносен појас за работа на височина

  Сигурносен појас за работа на височина

  27887

  • Предна (A/2) и задна (A) точка на
  прицврстување
  • Подесување на пределот за нозе
  • Лента за подесување на задната страна

  Слика на Сет за работа на височина

  Сет за работа на височина

  27888

  Сетот содржи:
  • Појас со предни и задни точки на прицврстување
  • Приклучок со јаже и апсорбер на
  енергија.

  Слика на Сигурносен појас за позиционирање

  Сигурносен појас за позиционирање

  27977

  Појасот не служи за заштита од пад, туку служи за позиционирање на одредена висина.
  Користењето на појас за позиционирање ви овозможува да ја зголемите точката на прицврстување и да останете стабилни. Им овозможува на работниците да работат слободна на одредена висина.

  Величина: 85-120см

  Заштита при работа на височина