Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Заштита од корозија

  Popular products from category Заштита од корозија

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Nitro Разредувач

  150 ДЕН со ДДВ
  Нитро разредувач претставува синтетички растворувач наменет за одмастување на метални површини, отстранување на восок и смола од дрво , разредување на боја и чистење на алат. Компатибилен е со широк спектар на нитро облоги и може да се нанесува со четка, крпа или распрскувач. Нитро разредувачот се наоѓа во пакување од 1l.

  GRUNDFARBE, 30kg

  253 ДЕН со ДДВ
  GRUNDFARBE претставува основна, антикорозивна боја која брзо се суши. Ова средство се користи за заштита на конструкции од јаглероден челик каде што е потребно брзо сушење. Средството се нанесува на суви, одмастени и чисти површини. Се суши со оксидација на воздух и има сива боја.

  Inox спреј, 400ml

  0893112
  920 ДЕН со ДДВ
  Инокс спреј, 400 ml

  Спреј за заштита на метални површини Basic

  0893114949
  371 ДЕН со ДДВ
  Светлиот цинк спреј BASIC пружа долготрајна заштита на завари и челични површини. Ова средство се користи и за заштита на метални површини од корозија, оптичко подобрување на површините, брзо се суши и после сушењето слојот е отпорен на дожд, масло и маснотии.

  Спреј за заштита на метални површини Perfect, 400ml

  660 ДЕН со ДДВ
  Светлиот цинк спреј PERFECT се користи за заштита на метални површини давајќи им оптимален изглед. Со нанесување на првиот слој од овој спреј, се создава висока отпорност на атмосферски влијанија, што воедно е минималното време кое е потребно за заштита на површините. Благодарение на прилагодливата дизна, овој спреј има широка можност за употреба од големи површини до минимални поправки. Исклучително се прилепува на површините и отпорен е на гребење. Со вртење на капачето на спрејот, може да се подеси ширината на прскање на спрејот (од најтесно до најшироко). Светлиот цинк спреј PERFECT пружа активна, оптимална и катодна заштита од корозија според DIN 50021 SS стандардот.

  Спреј за заштита од корозија, 300ml

  089315
  890 ДЕН со ДДВ
  Спрејот за заштита од корозија е специјална безбојна течност со голема капиларност со добро прилепување. Ги штити тешко достапните места, го запира ширењето на корозијата и има повеќекратна примена поради многу добрата подносливост со материјалите на најразлични подлоги. Овој спреј, со извонредна отпорност на солена вода според DIN5002N стандардот, претставува најдобра заштита во најлоши услови. Гребнатините, ударите од камен и слично самостојно се затвораат, а третираните површини повеќе не може да се оштетат од течност. Примената на овој спреј е за конзервирање на алат, машини, моторни возила, погоден е за тешко достапни места во моторниот дел и претставува најдобра заштита за моторцикли и велосипеди кои имаат долг период на мирување.

  Заштита од корозија

  Filter by:

  Clear All
  Min: 150 Max: 1.460
  ден150 ден1460