Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштита на дишни органи

  Popular products from category Заштита на дишни органи

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Полумаска за нос и уста HM 175 (без филтер)

  Полумаска за нос и уста HM 175 (без филтер)

  0899175000

  Маска за нос и уста HM175 со приклучок за гасни и комбинирани филтри и филтри за прашина.

  Карактеристики:

  • Лесно поставување на различни филтри.
  •  Вентил со голем волумен за полесно дишење.
  •  Оптимално заптивање благодарение на мекиот материјал на маската.
  •  Можат да се користат во комбинација со заштитни очила и шлем.

  Примена:

  • За фарбари, за работа со хемиски производи, при обработка на дрво, под, пластика, при обработка на метал и слично (со соодветни филтри).

  Слика на Респираторна маска со Вентил FFP1 CM 3000

  Респираторна маска со Вентил FFP1 CM 3000

  0899110501

  Респираторна маска со Вентил за еднократна употреба.

  Вентил FFP1 CM 3000

  Слика на Гас филтер A2 за полумаска

  Гас филтер A2 за полумаска

  0899175010

  Филтер за маска HM 175.
  Филтер за органски пареи и гасови 

  Слика на Гасен филтер ABEK1 за полумаска

  Гасен филтер ABEK1 за полумаска

  0899175012
   
  Филтер за маска HM 175.
   
  Филтер за органски пареи, неоргански и кисели гасови, амонијак и деривати, гасови (точка на вриење над 65°C)
  Слика на Комбиниран филтер ABEK1HGP3 R за полумаска

  Комбиниран филтер ABEK1HGP3 R за полумаска

  0899175013

  Филтер за маска HM 175.
  Филтер се употребува органски пареи и гасови (точка на вриење над 65°C), неоргански и кисели гасови, амонијак и деривати и ситна прашина во концентрација со воздухот до 30 пати поголема од дозволената.

  Слика на Предфилтер за прашина P2 R

  Предфилтер за прашина P2 R

  0899175014

  Префилтер за маска HM 175.

  Филтер за ситна прашина, за концентрации на честички прашина во воздухот до 10 пати повисоки од дозволените.

  Како предфилтер за гасни филтри (за цврсти и течни честички)

  Слика на Филтер за прашина P3 R

  Филтер за прашина P3 R

  0899175016

  Филтер за фина прашина, за концентрација на честички прашина во воздухот до 30 пати над дозволената.

  За цврсти и течни честички на отровни, многу отровни и канцерогени супстанци.

  Заштита на дишни органи