Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Заптивни маси и премази

  Popular products from category Заптивни маси и премази

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Противпожарен премаз FP-F

  9.877 со ДДВ
  Специјален противпожарна облога FP-F со бела боја кој се користи како заштита на инсталации, кабли и кабелски снопови. Служи за премачкување на табли од минерална волна. Додека за кабелски регали се применува во комбинација со противпожарно пополнување FP-KG, за премачкување на пластични цевки се користи во комбинација со противпожарна трака FPPST. Оваа набабрена противпожарнан облога на база на вода не содржи халогени, тешко е запалива и добро се лепи на различни материјали како што се минерална волна, камен, бетон, метал итн. Не се препорачува облогата да се применува на температури пониски од 5 степени и влажност поголема од 80%.

  Противпожарна трака FP-PST 60mmx30m

  5893304305
  13.870 со ДДВ

  Противпожарно полнење FP-KG

  806 со ДДВ

  Табла од камена волна 100x60x6cm

  5997507174
  1.290 со ДДВ
  Противпожарна табла од камена волна која е премачкана еднострано и двострано со противпожарен слој FP-F. Наменета е за запечатување на отвори во градежните процепи околу инсталации, цевки и кабли. Затворачите и спојките помеѓу оваа табла и градежниот отвор се запечатуваат со противпожарното пополнување FP-FG.

  Заптивни маси и премази

  Filter by:

  Clear All
  Min: 806 Max: 13.870
  ден806 ден13870