Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Workshop силиконизиран акрил бел, 280мл

  Силиконизиран Акрил е еднокомпонентна еластична дихт маса на акрилна база со силиконска емулзија.

  Наменет е за пополнување на празнини и споеви на површини при градежни работи, како и за пополнување на пукнатини.

  Има поголема еластичност од стандардниот 08921611 Maler Akril, бел, 310ml.

   

  Карактеристики:

   

  • За надворешна и внатрешна употреба
  • Може да се бои
  • Без мирис
  • Трајно еластичен
  • Водоотпорен по стврднување
  • Лесно чистење на алатките.

   

  Упатство:

  Сите површини на кои се нанесува оваа дихт маса мора да бидат суви, чисти, без маснотии. Температурата на нанесување на површините и околината треба да биде помеѓу + 5 ° C и + 40 ° C

   

  Ограничувања при употреба 

  Не е погоден за површини направени од PE, PP, PC, PMMA, PTFE, мека пластика, неопренски и бутуменски подлоги. Не е погоден за застаклување.           

   

  Силиконизираниот акрил има рок на траење од 24 месеци.

  Каталошки број: 2892402
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *