Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Workshop пур пена во спреј 750ml

  Својства:

  Одличен капацитет на адхезија и полнење и висока вредност на топлинска и звучна изолација. Eкстремно висок метрички принос.

  Одличен капацитет за монтирање и стабилност. Не се собира по апликацијата.

  Се прилепува на речиси сите градежни материјали со исклучок на површини како полиетилен, тефлон, силикон и површини контаминирани со масла и маснотии, средства за отстранување на мувла и слични материјали.

  Отпорна на мувла, водоотпорна.

  Стврдната пена може да се сече, обликува и бруси

  Области на примена:

  • Поставување и изолација на рамки на врати и прозори.
  • Пополнување и запечатување празнини и шуплини.
  • Пополнување на пукнатини во ѕидови.
  • Изолација на електрични приклучоци и водоводни цевки.
  Attachments
  Каталошки број: 18921521
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *