Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Workshop пур пена пиштолска 750ml

  Својства:

  • Одличен капацитет на адхезија и полнење и висока вредност на топлинска и звучна изолација. Eкстремно висок метрички принос.
  • Економична потрошувачка благодарение на прецизната примена.
  • Не се собира по апликацијата.
  • Висок принос до 45 литри во зависност од температурата и влажноста.
  • Соодветно на огноотпорна класа B3 според DIN 4102-1.
  • Отпорна на мувла, водоотпорена

  Области на примена:

  • Поставување и изолација на рамки на врати и прозори.

   Пополнување и запечатување на празнини и шуплини.

   Пополнување на пукнатини во ѕидови.

   Изолација на електрични приклучоци и водоводни цевки.

  Каталошки број: 18921522
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *