Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  UV LED лампа со лупа за детекција на протекување на флуиди

  2.360 со ДДВ
  За детекција на протекување на флуиди од разладниот систем. Има контраст флуоросцентна боја како показател на протекување.
  Каталошки број: 0764720291E

  Укажува на присуство на контраст на флуоресцентна боја како детектор на протекување.

  Со помош на лупата која зголемува може да се лоцира и најситно протекување.

  Технички карактеристики:

  5 ЛЕД сијалици за осветлување на просторот кој се набљудува –се вклучува со поместување на прекинувачот кон лупата

  1 УВ ЛЕД сијалица за детекција на протекување на флуид - се вклучува со поместување на прекинувачот кон рачката

  Напојување: 2 батерии „AA“ од 1,5 В Наочари: 100% анти-УВ заштитаЛЕД бранова должина: 385-380 нм

  Ергономска рачка

  Гумирано тело на ламбата и рачката

  Се користи за детекција на протекување на флуид од системот за ладење. Укажува на присуство на контраст на флуоресцентна боја како детектор на протекување.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Укажува на присуство на контраст на флуоресцентна боја како детектор на протекување.

  Со помош на лупата која зголемува може да се лоцира и најситно протекување.

  Технички карактеристики:

  5 ЛЕД сијалици за осветлување на просторот кој се набљудува –се вклучува со поместување на прекинувачот кон лупата

  1 УВ ЛЕД сијалица за детекција на протекување на флуид - се вклучува со поместување на прекинувачот кон рачката

  Напојување: 2 батерии „AA“ од 1,5 В Наочари: 100% анти-УВ заштитаЛЕД бранова должина: 385-380 нм

  Ергономска рачка

  Гумирано тело на ламбата и рачката

  Се користи за детекција на протекување на флуид од системот за ладење. Укажува на присуство на контраст на флуоресцентна боја како детектор на протекување.