Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Универзален јак лепак за градежништво

  Каталошки број: 0893100110
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Применливо кај лепење на панелни врати, газишта на скали, облоги на гелендери, материјали за подови, природен камен, при изработка на метални прозори, заптивање прозори, ламинати за обложување и разни лепења при градежна монтажа. Лепи дрво, метал, тврд РС, бетон, природен камен, коријан, ламинирани материјали, тврди пени настанати со експанзија на фенолни смоли и полиуретан. Лепи алуминиум, но само ако претходно е третиран или пребоен (елоксиран или пластифициран). Многу брзо лепи и постигнува голема цврстина за кратко време. Почетната цврстина се постигнува по 15 минути. Многу еластично лепило без пенаста структура. Без растворувачи. Без мирис. Може да се бруси и пребојува. Има добра постојаност и отпорност на атмосферски влијанија. Може да се користи за лепење на стиропор.

  Хемиска основа: Полиуретан

  Време на формирање кора (за сува подлога): приближно 6 min.

  Време на формирање кора (за влажна подлога): приближно 2 min.

  Температурна постојаност: до 110°C

  Примена:

  Лепење и заптивање

  Упатство за употреба:

  1.  Површините кои ги лепите мора да бидат чисти, без прашина и одмастени.

  2.  Мазните површини претходно треба да ги огрубите (на пр. да ги исшмирглате).

  3.  Лепилото нанесете го само на едната површина со шпакла.

  4.  При лепење на непорозни материјали, нанесениот слој лепило попрскајте го со вода за да постигнете поголема цврстина.

  5.  Површините кои ги лепите составете ги во рок од 2 минути (доколку претходно се навлажнети) и оставете ги под притисок во положба во која треба да останат по лепењето. Ако деловите потполно налегнуваат еден на друг, оставете ги околу 15 минути, а ако користите подебел слој, оставете ги подолго.

  6.  Потрошувачка на лепак: зависно од материјалот што го лепите 150 - 200 g/m2

  7.  Многу малку формира пенаста структура при сушење.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Применливо кај лепење на панелни врати, газишта на скали, облоги на гелендери, материјали за подови, природен камен, при изработка на метални прозори, заптивање прозори, ламинати за обложување и разни лепења при градежна монтажа. Лепи дрво, метал, тврд РС, бетон, природен камен, коријан, ламинирани материјали, тврди пени настанати со експанзија на фенолни смоли и полиуретан. Лепи алуминиум, но само ако претходно е третиран или пребоен (елоксиран или пластифициран). Многу брзо лепи и постигнува голема цврстина за кратко време. Почетната цврстина се постигнува по 15 минути. Многу еластично лепило без пенаста структура. Без растворувачи. Без мирис. Може да се бруси и пребојува. Има добра постојаност и отпорност на атмосферски влијанија. Може да се користи за лепење на стиропор.

  Хемиска основа: Полиуретан

  Време на формирање кора (за сува подлога): приближно 6 min.

  Време на формирање кора (за влажна подлога): приближно 2 min.

  Температурна постојаност: до 110°C

  Примена:

  Лепење и заптивање

  Упатство за употреба:

  1.  Површините кои ги лепите мора да бидат чисти, без прашина и одмастени.

  2.  Мазните површини претходно треба да ги огрубите (на пр. да ги исшмирглате).

  3.  Лепилото нанесете го само на едната површина со шпакла.

  4.  При лепење на непорозни материјали, нанесениот слој лепило попрскајте го со вода за да постигнете поголема цврстина.

  5.  Површините кои ги лепите составете ги во рок од 2 минути (доколку претходно се навлажнети) и оставете ги под притисок во положба во која треба да останат по лепењето. Ако деловите потполно налегнуваат еден на друг, оставете ги околу 15 минути, а ако користите подебел слој, оставете ги подолго.

  6.  Потрошувачка на лепак: зависно од материјалот што го лепите 150 - 200 g/m2

  7.  Многу малку формира пенаста структура при сушење.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија