Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Текстилни ракавици со превлака

  Popular products from category Текстилни ракавици со превлака

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Venus

  Venus

  Плетени бесшевни ракавици произведени од мешавина на памук и полиестер. Имаат еластична манжетна. Материјал 40% памук, 60% полиестер.
  Слика на Black PU

  Black PU

  Тенки бесшeвни ракавици од полиестер, преслечени на дланката со фин слој од полиуретан. Погодни за прецизни работи поради својата еластичност и добро прилепување на дланката.
  Слика на White PU

  White PU

  Тенки бесшeвни ракавици од полиестер, преслечени на дланката со фин слој од полиуретан. Погодни за прецизни работи поради својата еластичност и добро прилепување на дланката.
  Слика на Заштитни ракавици Grey PU

  Заштитни ракавици Grey PU

  Тенки ракавици од полиестер без шевови, обложени на дланката со фин слој полиуретан. Погоден за прецизни работи поради неговата еластичност и добро прилегање на рацете.
  Слика на Koton

  Koton

  58994710
  Плетени бесшевни ракавици произведени од памук. Имаат еластична манжетна. Mатеријал 100% памук.
  Слика на Red Nitrile

  Red Nitrile

  Меки и еластични бесшевни ракавици, произведени од полиестер и преслечени со мазен нитрил на дланките. Отпорни на масла, горива, поблаги раствори на киселини, органски растворувачи.
  Слика на Red Latex Grip

  Red Latex Grip

  Меки и еластични бесшевни ракавици, произведени од полиестер и преслечени со набори од латекс на дланките, што обезбедува одличен фат. 2121X кат. II EN 420 EN 388
  Слика на Ракавици Berry

  Ракавици Berry

  Фино плетени бесшeвни ракавици, изработени од полиестер. На дланката се преслечени со точки од ПВЦ за цврст фат и зголемена отпорност на абразија.
  Слика на Blue Wave

  Blue Wave

  Плетени бесшевни ракавици, произведени од полиестер и преслечени со мазен нитрил, кој е набран поради набраната структура на основата, што дополнително ја зголемува сигурноста на фатот која ја пружа нитрилот сам по себе. Благодарение на нитрилот на дланките, овие ракавици се отпорни на дејство на масло, горива, органски растворувачи и слаби хемикалии.
  Слика на Latex, Univ

  Latex, Univ

  Лесни бесшевни ракавици, произведени од полиестер и преслечени со пенест латекс на дланките.
  Слика на Monteconomy

  Monteconomy

  Лесни и удобни бесшевни ракавици од полиестер, преслечени со слој од полиуретан на дланките. Погодни за прецизни работи поради својата еластичност и доброто прилепување за дланките.
  Слика на Tigerfleх Plus

  Tigerfleх Plus

  Основниот материјал е од бесшевно влакно плетено во круг од најлон и ликра што е погодно за кожата. Површината на дланките е обложена со нитрилна пена со дополнителни нитрилни тигрести ("Tiger") шари. Пропуштаат воздух и се удобни за носење. Правилно и меко се прилепуваат на рацете овозможувајќи одличен фат благодарение на усовршената најлонска ткаенина. Еластична наддланка. Боја на материјалот - сива, облогата - црна, шарите - сива.
  Слика на Shield Cut5

  Shield Cut5

  Меки и удобни бесшевни ракавици, изработени од синтетичко влакно UHMWPE (полиетилен со ултра-висока молекуларна тежина). Овие влакна имаат цврстина на затегање која е 10-15 пати поголема од челикот, што е тајната на максималните параметри на абење и кинење. Дланката е преслечена со тенок слој од полиуретан.
  Слика на W-120 level B

  W-120 level B

  0899403310
  Заштитни бесшевни плетени ракавици изработени од мешавина на полиетилен со високи перформанси, стаклени влакна, најлон и еластин, преслечени со слој од полиуретан на дланката и прстите, со еластична манжетна. Се одликуваат со голема флексибилност и добар фат. Наменети се за работи за кои е потребно пониско ниво на заштита од сечење.
  Слика на Shield, Cut 4

  Shield, Cut 4

  Меки и удобни бесшевни ракавици, изработени од синтетичко влакно UHMWPE (полиетилен со ултра-висока молекуларна тежина). Овие влакна имаат цврстина на затегање која е 10-15 пати поголема од челикот, што е тајната на максималните параметри на абење и кинење. Дланката е преслечена со тенок слој од полиуретан.
  Слика на W-130 level B

  W-130 level B

  0899403410
  Заштитни бесшевни плетени ракавици изработени од мешавина на полиетилен со високи перформанси, стаклени влакна, најлон и еластин, преслечени со слој од пенест нитрил на дланката и прстите, кои одлично се прилепуваат, со еластична манжетна. Се одликуваат со голема флексибилност и исклучителен фат. Наменети се за работи за кои е потребно пониско ниво на заштита од сечење.
  Слика на W-300 level D

  W-300 level D

  0899403710
  Робустни бесшевни плетени ракавици со премаз од нитрил. Ракавиците се изработени се од мешавина на полиетилен со висока густина (HDPE), челични влакна, честички на базалт, најлон и еластин, со еластична манжетна. Ракавиците се карактеризираат со исклучителен фат, добра отпорност на масла и масти. Дополнителна полимерна заштита помеѓу палецот и показалецот. Наменети се за работи за кои е потребно високо ниво на заштита од сечење и абење.

  Текстилни ракавици со превлака

  Close
  Filter by Clear All