Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Течен метал 2K, 25 ml 2+1 ПОДАРОК!

  Каталошки број: FM21-13
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  2K епоксидна маса за брза поправка на оштетени метални делови и површини во краток временски рок. Практичното пакување од споени цилиндри и рачка за истискување обезбедува оптимално мешање на компонентите без употреба на специјални 2K пиштоли. Овозможува максимално искористување на содржинта на компонентите во цилиндрите, под услов правилно да се затворат со дадениот чеп. Особено е погодна за пополнување пукнатини, заптивање, израмнување и поправка на калапи од различни материјали како што се челик, алуминиум, бакар, месинг, необоени и галванизирани метали. По целосно стврднување, се одликува со исклучително голема крајна цврстина, што овозможува понатамошна обработка со бушење, режење, брусење, стругање и глодање.

  Боја: сива (компонента A: бела/компонента Б: црна)

  Сооднос на мешање: 1:1 (смола/зацврстувач)

  Конзистенција: паста

  Отворено време за работа: 8 мин. (на 23°C)

  Време на стврднување (за ракување): 15 мин. (на 23°C)

  Време до конечна цврстина: 6 часа

  Цврстина на пролизгување: 15 N/mm2

  Температурна отпорност: -55°C до +100°C (краткотрајно до +200°C)

  Примена:

  Поправка и изработка на метални делови

  Упатство за употреба:

  Работна температура: +5°C до +35°C1.

  Отсранете ги остатоците од стари крути заптивки или стврдната течна заптивна маса со алат за стругање (шабер) и средство за отстранување заптивки (арт. бр. 08931000).

  2. Исчистете ги и одмастете ги прирабниците. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење .

  3.  Исушете ги исчистените површини со хартиен бришач.

  4.  Со помош на капачето, пробушете ја тубата и со вртење проширете го отворот.

  5.  Монтирајте ги млазниците за нанесување и засечете накосо зависно од саканата ширина на наносот. На долниот дел на тубата, монтирајте алат за истискување на тубата.

  6.  Нанесувајте прецизно само на една страна од прирабницата, следејќи ја нејзината форма. Споите ги деловите веднаш по нанесувањето.

  7.  Спојот и деловите се спремни за обработка после 30 минути.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е отпорно на бензин. При нанесување, работната просторија добро да се проветрува. Да се спречи контакт со очи, кожа и облека. Ако дојде во контакт со очите, исплакнете ги со многу вода и побарајте медицинска помош. Да се чува на суво место. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  2K епоксидна маса за брза поправка на оштетени метални делови и површини во краток временски рок. Практичното пакување од споени цилиндри и рачка за истискување обезбедува оптимално мешање на компонентите без употреба на специјални 2K пиштоли. Овозможува максимално искористување на содржинта на компонентите во цилиндрите, под услов правилно да се затворат со дадениот чеп. Особено е погодна за пополнување пукнатини, заптивање, израмнување и поправка на калапи од различни материјали како што се челик, алуминиум, бакар, месинг, необоени и галванизирани метали. По целосно стврднување, се одликува со исклучително голема крајна цврстина, што овозможува понатамошна обработка со бушење, режење, брусење, стругање и глодање.

  Боја: сива (компонента A: бела/компонента Б: црна)

  Сооднос на мешање: 1:1 (смола/зацврстувач)

  Конзистенција: паста

  Отворено време за работа: 8 мин. (на 23°C)

  Време на стврднување (за ракување): 15 мин. (на 23°C)

  Време до конечна цврстина: 6 часа

  Цврстина на пролизгување: 15 N/mm2

  Температурна отпорност: -55°C до +100°C (краткотрајно до +200°C)

  Примена:

  Поправка и изработка на метални делови

  Упатство за употреба:

  Работна температура: +5°C до +35°C1.

  Отсранете ги остатоците од стари крути заптивки или стврдната течна заптивна маса со алат за стругање (шабер) и средство за отстранување заптивки (арт. бр. 08931000).

  2. Исчистете ги и одмастете ги прирабниците. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење .

  3.  Исушете ги исчистените површини со хартиен бришач.

  4.  Со помош на капачето, пробушете ја тубата и со вртење проширете го отворот.

  5.  Монтирајте ги млазниците за нанесување и засечете накосо зависно од саканата ширина на наносот. На долниот дел на тубата, монтирајте алат за истискување на тубата.

  6.  Нанесувајте прецизно само на една страна од прирабницата, следејќи ја нејзината форма. Споите ги деловите веднаш по нанесувањето.

  7.  Спојот и деловите се спремни за обработка после 30 минути.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е отпорно на бензин. При нанесување, работната просторија добро да се проветрува. Да се спречи контакт со очи, кожа и облека. Ако дојде во контакт со очите, исплакнете ги со многу вода и побарајте медицинска помош. Да се чува на суво место. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија