Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Течен метал

  Популарни артикли од категоријата Течен метал

  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Течен метал FE1, 500 gr.

  0893449
  Течен метал е двокомпонентно средство наменето за брзи поправки во областа на обработка на маталите, дури и на вертикални површини. Ова средство е погодно за пополнување на зазори, заптивање на пукнатини , поправка на ротациони делови и др.Нанесувањето на течниот метал се врши со дрвена лопатка, а може и да се обработи со фини постапки на стругање, дупчење, глодање, обликување со турпија после стврднување на површината.

  Epoxy стик за метал, 120g

  0893449011
  EPOXI STICK претставува маса за брза и едноставна поправка на површински оштетувања. Ова средство едноставно се применува, обезбедува висока цврстина и има широко подрачје на примена. EPOXI STICK е отпорен на температури до 300 степени и наменет е за поправки на системи за издувни гасови. Исто така може да се применуван а челик, поцинкуван лим, бакар, месинг, олово, хром. Пред употреба, површината на која се применува ова средство треба добро да се исчисти, да се исуши и да се одмасти со цел да се овозможи подобро прилепување. EPOXI STICK има сребрена боја и може да се премачкува со бои и лакови, а има и можност за понатамошна обработка по стврднувањето.

  Течен метал, 2K, 25 ml

  0893449025
  Течен метал е двокомпонентно средство наменето за брзи поправки во областа на обработка на металите, дури и на вертикални површини. Ова средство е погодно за пополнување на зазори, заптивање на пукнатини , поправка на ротациони делови и др.Нанесувањето на течниот метал се врши со дрвена лопатка, а може и да се обработи со фини постапки на стругање, дупчење, глодање, обликување со турпија после стврднување на површината.

  Течен метал