Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Старт спреј за мотори

  Старт спрејот за мотори пружа помош при стартување на мотори на ниски температури. Ова средство се користи за стартување на сите видови мотори, како дизел, така и бензински мотори со или без катализатор во ладни и влажни услови. Исто така е погоден за градежни, земјоделски машини, како и чамци.
  Каталошки број: 089011942
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Содржината на средството е смеса од земни (природни) запаливи гасови. Се употребува при ниски температури, кои најчесто прават проблеми при палење на моторот. Се применува кај бензиски и дизел мотори, со и без катализатор. Најширока примена има кај дизел моторите на комерцијални возила, градежни и земјоделски машини, па и кај оние со двотактен мотор.

  Упатство за употреба:

  1.  Ослободете го доводот за воздух на всисната страна во моторот (всисниот продолжеток во филтерот за воздух).

  2.  Стартувајте го моторот и испрскајте од средството во всисниот дел за воздух во траење од макс. 1-2 секунди.

  3.  Доколку моторот не запали во првиот обид, повторете ја постапката најмногу уште два пати.

  4.  Доколку мототот не стартува и по третиот обид, проверете ги назабените и механичките делови на моторот.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Многу запаливо. Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C и да не се прска на површини загреани над +40°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Штетно по здравје. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Содржината на средството е смеса од земни (природни) запаливи гасови. Се употребува при ниски температури, кои најчесто прават проблеми при палење на моторот. Се применува кај бензиски и дизел мотори, со и без катализатор. Најширока примена има кај дизел моторите на комерцијални возила, градежни и земјоделски машини, па и кај оние со двотактен мотор.

  Упатство за употреба:

  1.  Ослободете го доводот за воздух на всисната страна во моторот (всисниот продолжеток во филтерот за воздух).

  2.  Стартувајте го моторот и испрскајте од средството во всисниот дел за воздух во траење од макс. 1-2 секунди.

  3.  Доколку моторот не запали во првиот обид, повторете ја постапката најмногу уште два пати.

  4.  Доколку мототот не стартува и по третиот обид, проверете ги назабените и механичките делови на моторот.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Многу запаливо. Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C и да не се прска на површини загреани над +40°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Штетно по здравје. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).